alexa Zenith | DEFY | Extreme | E | Island | Prix | Limited Edition
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Zenith DEFY Extreme E "Island X Prix" Limited Edition

Son teknoloji yarış serisinin Resmi Zaman Tutucusu ve Kurucu Ortağı olarak Zenith, organizasyona özel tasarladığı yeni limitli üretim modelini duyurdu.

zenith-defy-extreme-island-prix-limited-edition-1.jpg

Yarışmanın özellikleri arasında, tüm yarış yerleri iklim değişikliğinin bazı yönleri hakkında farkındalık yaratmak için seçilmesi de yer alıyor. Aynı zamanda organizasyon, tüm ekiplerin eşit sürüş görevlerini paylaşan bir kadın ve bir erkek sürücüden oluşmasını zorunlu kılarak motor sporlarında cinsiyet eşitliğini de destekliyor. Zenith, Desert X Prix'in ardından, Sardegna'da gerçekleşecek olan Island X Prix çerçevesinde, markanın sportif model ailesi Defy Extreme’in cesur ve sağlam evrimini temel alan ikinci limitli üretim modeliyle boy gösteriyor.

zenith-defy-extreme-island-prix-limited-edition-2.jpg

Yeni model, 45mm x 15.40mm ölçülerinde tasarlanmış modern Defy Extreme tarzı kasa ile geliyor. Karbon ve mikro-kumlama titanyum bileşenlerden oluşan sportif kasanın her iki yüzünde de safir kristal camlar yer alıyor. Geniş kronograf butonları ve kilitli tepesiyle modern ve güçlü bir imaj çizen kasa, 200 metre su basıncına dayanım değeri ile günlük kullanımdan çok daha fazlası için bile yeterli su direnci sunuyor.

zenith-defy-extreme-island-prix-limited-edition-3.jpg

Özgün modele, karatılmış safir kristal cam zemin üzerinde siyah/turuncu temalı indekslerin ve fasetli kollara ev sahipliği yapan kadran eşlik ediyor. Modelin modern temasını başarıyla destekleyen kadran, Super-LumiNOVA fosfor malzemesi uygulamasıyla hemen her ortamda yeterli okunabilirlik de vadediyor.

zenith-defy-extreme-island-prix-limited-edition-4.jpg

Sportif model markanın birçok Defy Extreme modeline de hayat veren, Caliber El Primero 9004 mekanizma ile çalışıyor. Otomatik kronograf özellikli mekanizma, El Primero konseptinim sembol detayı kabul edilen 5Hz (36.000vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda ise 50 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. 1/100 sn. hassasiyetinde ölçüm yapabilen kronograf fonksiyonu ise bu özelliğini, 50Hz (360.000vph) gibi dudak uçuklatan bir hızla çalışan kronograf eşapmanından alıyor.

zenith-defy-extreme-island-prix-limited-edition-5.jpg

Sadece 20 adetle sınırlı üretilen modele, siyah ve turuncu temayı destekleyen, velcro kayış eşlik ediyor. Model için belirlenen liste fiyatı ise CHF 26,900.

Benzer Haberler