alexa Zenith | Defy Skyline | Tourbillon | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Zenith Defy Skyline Tourbillon

Zenith’in sport-chic segmentindeki başarılı temsilcisi Defy Skyline, geleneksel saatçiliğin klasik komplikasyonlarından Tourbillon ile buluştu.

zenith-defy-skyline-tourbillon-1.jpg

Yeni model ailesinde iki farklı referans yer alıyor. 42mm çapında tasarlanmış, 12 kenarlı bezel detayına sahip sportif kasa, paslanmaz çelik ve siyah seramik seçenekleri ile geliyor. Zenith amblemli ve kilitli kurma kolunun yanı sıra çizilmelere dayanıklı safir kristal camların eşlik ettiği şık kasalar, 100 metre su basıncına da dayanım sunuyor.

zenith-defy-skyline-tourbillon-2.jpg

Paslanmaz çelik versiyonda mavi, siyah seramik versiyonda ise siyah zemin renginde gelen kadranlar, dairesel yıldız motifiyle dikkat çekiyor. Aplik indekslerin ve baton kolların zamanı gösterdiği şık kadranların saat 6 konumunda ise Tourbillon eşapman yer alıyor.

zenith-defy-skyline-tourbillon-3.jpg

Her iki model de gücünü El Primero 3630 mekanizmadan alıyor. El Primero 3620 üzerinden geliştirilen otomatik mekanizma 5Hz / 36,000vph frekansında salınım yapıyor ve tam kurulumda 60 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

zenith-defy-skyline-tourbillon-4.jpg

Yeni modeller, kasa malzemesiyle aynı bileziklerle geliyor. Kutu setinin içerisinde kadran rengine uyumlu birer kauçuk kayışın da yer aldığı modeller, standart (limitli olmayan) koleksiyonda yerini alıyor.

zenith-defy-skyline-tourbillon-5.jpg zenith-defy-skyline-tourbillon-6.jpg

Benzer Haberler