alexa Zenith 2023 Yenilikler | LVMH 2023 | Defy Sports
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Zenith Defy Sports Yeni Modeller

Zenith, dün başlayan LVMH Watch Week 2023 kapsamında tanıttığı dört yeni Defy Sports modeliyle göz dolduruyor. 

LVMH WW 2023 için entegre bilezikli spor saat segmentindeki başarılı üyesi Defy model ailesine odaklanan köklü marka, tanıttığı dört yeni model ile koleksiyonun geleceğe yönelik vizyonunun da altını çiziyor.

Defy Extreme Glacier

Yeni tanıtılan modeller arasında en çok dikkat çeken modellerin başında gelen Defy Extreme Glacier, 45mm çapındaki titanyum kasası ile göz kamaştırıyor. Yeni model, Glacier temasına uygun şekilde, buz mavisi bileşenlerle donatılmış bir kadran ile geliyor. Kadranın yapımında basit bir renk oyunu yerine yarı saydam mavi dokusuyla öne çıkan kalsedon taşını kullanan marka, modelin kalbinde ise 1/100 saniye hassasiyetinde ölçüm yapabilen ve çift eşapman sistemiyle analog kronograf konseptine yeni bir boyut getiren Caliber El Primero 9004 mekanizmayı kullanıyor. Kasa ile uyumlu titanyum bileziğin eşlik ettiği modelin beyaz kauçuk ve siyah velcro olmak üzere iki kayış seçeneği daha bulunuyor. 200 metre su geçirmezliği ile yazın da bileğinizi süslemeye devam edecek model, sadece 50 adet ile limitli üretiliyor. Model için belirlenen liste fiyatı ise CHF 25,900.

zenith-defy-sports-yeni-modeller-1.jpg

zenith-defy-sports-yeni-modeller-2.jpg zenith-defy-sports-yeni-modeller-3.jpg

Defy Skyline Skeleton

Bir yıl önce yine LVMH WW kapsamında tanıtılan Defy Skyline model ailesi bugün iskelet formunda tasarlanmış kadranıyla dikkatleri üzerine toplayan yeni bir versiyona kavuşuyor. Hi-Beat Automatic Chronograph özellikli efsanevi Caliber El Primero temel alınarak tasarlanan üç kollu kalibresiyle yine ezber bozan tarzında bir yeniliğe imza atan model ailesi, markanın 2023 yılındaki yenilikleri arasında yerini alıyor. 

zenith-defy-sports-yeni-modeller-4.jpg

41mm çapında tasarlanmış paslanmaz çelik kasası ve entegre bileziği ile lüks spor saat segmentinde kendine sağlam bir yer edinen koleksiyon, endüstriyel tarzıyla öne çıkan şık bir iskelet kadrana ev sahipliği yapıyor. Süper-hızlı saniye kolunun saat 6 hizasına taşındığı modelin kalbinde ise, 60 saat güç rezervli Caliber El Primero 3260 yer alıyor. 100 metre su geçirmezliği ve siyah kauçuk kayış seçeneği ile özlediğimiz yaz günlerinin de vaz geçilmez eşlikçilerinden olmaya aday model içi belirlenen liste fiyatı ise CHF 10,900.

zenith-defy-sports-yeni-modeller-5.jpg zenith-defy-sports-yeni-modeller-6.jpg

Zenith Defy Skyline 36 mm

Defy Skyline ailesine eklenen bir diğer yenilik ise, 36mm çapıyla üniseks bir kullanım imkanı da sunan yeni bir alt grup olarak karşımıza çıkıyor. Toplamda üç modelden oluşan Defy Skyline 36 mm yenilikleri arasında pırlanta süslemeli bezeliyle öne çıkan bir versiyon da yer alıyor. 

zenith-defy-sports-yeni-modeller-7.jpg

36mm çapında paslanmaz çelikten üretilen kasalar, canlı pembe ve yeşil tonlarıyla dikkat çeken kadranlara yer veriyor. 50 saat güç rezervli Caliber Elite 760 ile hayat bulan modeller, 100 metre su geçirmezlik değeri ile sportif karakterlerinden ödün vermiyor. Çelik bileziğin yanında mavi, yeşil ve pembe kauçuk kayış seçenekleri bulunan yeni modeller CHF 8,400 (standart) ve CHF 11,900 (pırlanta bezel) liste fiyatları ile satışa sunuluyor.

zenith-defy-sports-yeni-modeller-8.jpg zenith-defy-sports-yeni-modeller-9.jpg

Zenith Defy Skyline Boutique Edition

Yenilikler arasında bir de butik edisyonu yer alıyor. Limitli üretim olmasa da sadece Zenith butiklerinden temin edilebilen yeni model, 41mm çapında çelik kasa ile geliyor. 100 metreye kadar su geçirmeyen kasa, bu sefer gri ve pembe altın tonlarına yer veren çift renkli kadrana ev sahipliği yapıyor. 60 saat güç rezervli otomatik Caliber El Primero 3260 ile hayat bulan yeni model, çelik bilezik ve siyah kauçuk kayış opsiyonları ile satışa sunuluyor. Model için belirlenen fiyat ise CHF 8,900.

zenith-defy-sports-yeni-modeller-10.jpg

Benzer Haberler