alexa Dubai Watch Week 2021 | Zenith 2021 Yenilikleri | Defy | Defy 21
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Zenith DEFY Zero-G Sapphire & DEFY 21 Double Tourbillon Sapphire

Zenith, başarılı ürün grubu Defy model ailesine iki yeni versiyon daha ekliyor. Limitli üretim modeller, özgün özellikleri kadar şeffaf safir kasalarıyla da dikkat çekiyor.

zenith-defy-zero-g-sapphire-defy-21-double-tourbillon-sapphire-1.jpg

Zenith Defy Zero G Sapphire

Koleksiyondaki ilk model olan Zenith Defy Zero G Sapphire, sadece 10 adet ile limitli üretiliyor. Tamamı şeffaf safir kristalden imal edilen 46mm’lik modern Defy tarzı kasanın içerisinde, ayarlama organının her zaman yatay konumda olmasını sağlayan jiroskopik özellikli bir modül bulunuyor. Bu sayede saat ustaları mekanizmayı daha hassas bir şekilde kalibre edip maksimum dakiklik elde edebiliyor. Hayranlık uyandıran düzenek, şeffaf kasa sayesinde zevkle izlenebiliyor.

zenith-defy-zero-g-sapphire-defy-21-double-tourbillon-sapphire-1.jpg

Kadran için gökyüzü odaklı bir tema seçen Zenith, kadran zemini için yıldız taşı, saat markörlerinin etrafındaki halka için ise meteorit kullanıyor. Temaya uygun şekilde finisajı yapılan elden kurmalı mekanizmayı, jiroskopik sistemin Ay şeklinde tasarlanmış platin ağırlığı tamamlıyor.

zenith-defy-zero-g-sapphire-defy-21-double-tourbillon-sapphire-2.jpg zenith-defy-zero-g-sapphire-defy-21-double-tourbillon-sapphire-3.jpg

Zenith Defy 21 Double Tourbillon Sapphire

Yine on adetle sınırlı olan Defy 21 Double Tourbillon, gökyüzü temasını daha da öteye taşıyarak görsel bir şölen sunuyor. Modele hayat veren mekanizma, biri zaman tutmak için (36.000vph) diğeri ise kronograf için (360.000vph) kullanılan iki Tourbillon eşapmana ev sahipliği yapıyor. Yine mavi ve gümüş ağırlıklı renk paletiyle temaya uygun bir görünüm sunan model, komple safir kristal kasası sayesinde saate dair her detayı gözler önüne seriyor.

zenith-defy-21-double-tourbillon-sapphire-1.jpg

Her iki model de siyah astar üzerine Cordura efektli mavi kauçuk kayış ve titanyumdan üretilmiş katlanır klips ile geliyor.

zenith-defy-21-double-tourbillon-sapphire-2.jpg zenith-defy-21-double-tourbillon-sapphire-3.jpg

Benzer Haberler