alexa 49.2520.4035/98.R576 | El Primero | Zenith | Tourbillon | Skeleton
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Zenith El Primero Tourbillon Skeleton

zenith-logo-son-2.jpg

Geçtiğimiz günlerde efsanevi rock grubu Rolling Stones anısına düzenlenen limitli üretim versiyonuyla sayfalarımıza konuk olan Zenith El Primero Skeleton, bu kez Tourbillon modeliyle mercek altında.

Tanıtımı bu sene Baselworld fuarı bünyesinde gerçekleşen Zenith El Primero Tourbillon Skeleton modelleri, yaklaşan yeni yıl ile birlikte butiklerde yerini almaya başladı… Popülerliğini muhafaza eden all-black akımıyla geleneksel saatçiliği aynı çatı altına toplamayı başaran model, görece uygun fiyatıyla da dikkatleri üzerine topluyor.

Zenith-El-Primero-Tourbillon-Skeleton-1.jpeg

Modelin 45mm çapa sahip kasası siyah seramikten üretilmiş. El Primero koleksiyonunda muhtelif versiyonlara da ev sahipliği yapan kasanın klasik tasarımı, yine modelin sembol detaylarından pompalı kronograf butonlarına da yer veriyor. Yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal camların eşlik ettiği kasanın su geçirmezlik değeri ise 50M olarak belirlenmiş.

Zenith-El-Primero-Tourbillon-Skeleton-4.jpg

Saatin kadranında, siyah ağırlıklı konsept ile uyumlu gri ve antrasit tonlara yer verilmiş. Kısmen iskelet formunda hazırlanan kadranda, rutenyum kaplamalı saat markörleri ve kollar kullanılmış. 12 saatlik ölçüm yapabilen otomatik kronograf mekanizmaya adapte edilen Tourbillon eşapman sistemi ise kendine ait ekstra safir cam ile korunmaya alınmış. Spor görünümü vurgulamak ve okunabilirliği biraz daha arttırabilmek adına kolların uç kısımlarına kırmızı detaylar eklenmiş. Çok katmanlı mimarisi ve iskelet formundaki tarzıyla oldukça şık bir görünüm sunan kadran, bünyesinde yer alan gri tonlarındaki detaylarla okunabilirliğini de makul seviyede tutmayı başarmış.

Popülerliğini muhafaza eden all-black akımıyla geleneksel saatçiliği aynı çatı altına toplamayı başaran model, görece uygun fiyatıyla da dikkatleri üzerine topluyor.

Zenith-El-Primero-Tourbillon-Skeleton-2.jpeg

Saatin içerisinde, modele olduğu kadar koleksiyonun tamamına da isim babalığı yapan efsanevi El Primero Caliber Ref. 4035B mekanizmaya yer verilmiş. 342 parçadan oluşan 35 taşlı mekanizmanın çalışma hızı 36000vph olarak ayarlanmış. 12 saate kadar ölçüm yapabilen kronograf modülü ve bir tam turunu 60 saniyede tamamlayan Tourbillon eşapmana sahip olan mekanizmanın güç rezervi ise tam kurulumda 50 saat olarak belirlenmiş.

Zenith-El-Primero-Tourbillon-Skeleton-5.jpg

Sportif karakterini öne çıkaran pek çok detaya yer veren yeni modelde perfore delikli siyah kauçuk kayış tercih edilmiş. Kayışa eşlik eden katlanır klips ise siyah PVD kaplamalı titanyumdan üretilmiş.

Oldukça etkileyici bir görünüm sunan saatin, özellikle fiyat parametresi söz konusu olduğunda pek çok saatsever için oldukça yüksek rakamları ifade eden Tourbillon özelliğine yer veren modeller arasında, 50.000 USD ( ABD listesi ) bandında gezen fiyat etiketiyle oldukça başarılı bir model olduğunu da bir kez daha hatırlatalım. 

Benzer Haberler