alexa Aldo Magada | Zenith | Yeni CEO | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Zenith’in Yeni CEO’su Aldo Magada

zenith-logo.jpg

LVMH (Louis Vuitton Moet Henessy) tarafından yapılan açıklamada, dünyaca ünlü saat markası Zenith’ in yeni CEO görevine Aldo Magada’ nın atandığı duyuruldu. Aldo Magada, Zenith’ten ayrılan ve iş hayatına grup dışında bir firmada sürdürecek olan Jean-Frédéric Dufour’ dan boşalan yeri dolduracak.

Aldo_Magada_CEO_PRES-DENT_ZEN-TH-Version-2.jpg

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan LVMH (Louis Vuitton Moet Henessy) saat grubu bölüm başkanı Jean-Claude Biver, ’ Aldo Magada’ nın saat endüstrisinde kendini kanıtlamış ürün geliştirme, stratejik deneyim ve tecrübesinin Zenith’ in gelişimine büyük katkı sağlayacağın dan eminim’ dedi. Aldo magada yeni görevine 01.Temmuz.2014 itibariyle başlayacak.

zenith_web.jpg

Aldo Magada Hakkında

aldo-magada-portrait-credits-johann-sauty.jpg

1958 yılında İsviçre’ de doğan, evli ve 2 çocuk babası Aldo Magada, 1981 yılında l’Université de Lausanne’ dan mezun olmuş, daha sonra da 1982 yılında San Diego, California’’da l’Université de La Jolla’da eğitimine devam etmiştir. Saat endüstrisine 1984 yılında Swatch Grup’da başlayan Aldo Magada, sırasıyla Piaget ve Omega’da – o zamanlar- Jean Claude Biver’ in yanında ürün ve pazarlama direktörü olarak 1994-2009 yılları arasında görev almıştır. Kariyerine 2000 yılında Gucci Time Pieces’da başkan olarak devam eden Magada, 2002 - 2009 yılları arasında kendisine tanınmışlık ve güven kazandıran danışmanlık şirketini kurmadan önce Technomarine, Reuge ve Badollet’ yi yönetti. 2010 yılından beri Breitling’ de uluslararası satış ve iş geliştirme direktörü olarak çalıştı. 

30 sene boyunca lüks saat endüstrisine adadığı kariyerinde, marka geliştirme ve yeniden konumlandırması üzerine etkin bir rol oynayan Aldo Magada, artık dünyanın en prestijli saat markalarından Zenith’ in başarısı için görev yapacak.

Benzer Haberler