alexa 40.P386.400/57.C842 | Platin | El Primero | Phillips | Zenith | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Zenith ve Phillips İş Birliğiyle İlk ve Tek Platin El Primero (Ref. 40.P386.400/57.C842)

Zenith ile Phillips’in bir araya gelerek tasarladığı ve yalnızca bir adet üretilen platin El Primero, 9-10 Kasım tarihinde Cenevre’de yapılacak açık artırmayla sahibini bulacak.

zenith-phillips-platin-el-primero-1.jpg

Zenith, El Primero’nun 50. yıl dönümü vesilesiyle organize ettiği ve tüm yıl süren kutlamalara büyük bir etkinlikle nokta koyuyor. Marka, Phillips in Association with Bacs & Russo iş birliğiyle 8 Kasım’da Cenevre’de eşi olmayan bir platin El Primero’yu saatseverlerle buluşturacak.

zenith-phillips-platin-el-primero-7.jpg

Bu değerli saat, platin El Primero, 9-10 Kasım tarihlerinde Hôtel La Réserve’de müzayedeci Phillips in Association with Bacs & Russo tarafından gerçekleştirilecek olan Cenevre Saat Müzayedesi X’te sahibini bulacak.

zenith-phillips-platin-el-primero-6.jpg

Zenith ve Phillips iş birliğiyle tasarlanan ve Ref. A386’yla benzer tasarım kodlarını taşıyan bu saat, hem müzayedeci için bir ilk hem de PT950 platinden üretilmiş ilk ve tek El Primero. Marka için bir diğer ilkse nostaljik tasarıma sahip olan modelin kadranın altın benekli ve canlı mavi renge sahip olan lapis lazuliden üretilmiş olması. Oldukça dikkat çekici kadran rengine sahip olan saatin tarih penceresi 4.30, 30 dakika sayacı 3, 12 saat sayacı 6, küçük saniye sayacıysa 9 konumunda yer alıyor. Eşi olmayan modelin markörlerinde ve kollarında Super-LumiNova dolgusu bulunuyor.

zenith-phillips-platin-el-primero-3.jpg

Yekpare, 37.5mm çapındaki platin kasalı kronografın safir kristal cam bölmeli arka kapağında ‘1969-2019’ ve ‘PHILLIPS IN A ASSOCIATION WITH BACS & RUSSO’ işlemesi buluyor, camdaysa ‘THE ONE-OFF’ yazısı yer alıyor.

zenith-phillips-platin-el-primero-4.jpg zenith-phillips-platin-el-primero-5.jpg

Platin Zenith El Primero kadranla uyumlu olarak mavi renkte dana derisi kayışla tamamlanıyor ve 50 yıllık uluslararası garantiyle sunuluyor.

zenith-phillips-platin-el-primero-2.jpg

Hatıra niteliğindeki bu eşsiz saatin açık artırmayla satışından elde edilecek olan gelir, çocuk kanseri uluslararası ağının bir parçası ve kar amacı gütmeyen İsviçre menşeili bir kuruluş olan Zoe4Life’a bağışlanacak.

Benzer Haberler