alexa Zenith | Tag Heuer | LVMH School of Watchmaking | HOROBOX
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Zenith ve TAG Heuer’den saatçilik okulu LVMH School of Watchmaking

zenith-tag-heuer-logo.jpg

İsviçre saat endüstrisinin iki devi Zenith ve TAG Heuer, güçlerini birleştirerek önemli bir projeye imza atıyor. LVMH’nin 2014’te açtığı Institut des Métiers d’Excellence bünyesinde yeni saatçilik okulu LVMH School of Watchmaking’i eğitime açan iki marka, horoloji dünyasına oldukça değerli bir hizmette bulunuyor.

Zenith-Tag-Heuer-LVMH-School-of-Watchmaking-2.jpg

Ustalığın nesilden nesile aktarılması, öğrenmenin teşvik edilmesi ve fırsat eşitliğinin hayata geçirilmesi… Lüks dünyasının dev aktörü LVMH, 2014 yılında hayata geçirdiği Institut des Métiers d’Excellence projesiyle asırlık geleneklere sahip çıkıyor ve maharetli gençlerin hayallerine ulaşabilmesine katkıda bulunuyor. Holding bünyesindeki Zenith ve TAG Heuer’in liderlik ettiği LVMH School of Watchmaking ise bundan böyle eğitim alanları arasında saatçiliğin de olmasını sağlıyor.

Zenith-Tag-Heuer-LVMH-School-of-Watchmaking-4.jpg

Bu özel projenin arkasında, LVMH Group Saat Departmanının Başkanı olmasının yanı sıra, modern saatçiliğin en önemli yüzü olarak gösterilen ve gelmiş geçmiş en değerli horoloji figürlerinden biri olarak kabul edilen Jean-Claude Biver var. Biver’in eşsiz vizyonuyla hayata geçirdiği okul bünyesinde, öğrenciler sektörün iki devi Zenith ve TAG Heuer’in fabrikalarıyla içli dışlı yaşayacak ve birçok farklı ürünün ortaya çıkış sürecini en yakından görecek. Daha önemlisi, markaların farklı kültür, miras ve DNA’larını en yakından hissedecek. İşin içinde Institut des Métiers d’Excellence’ın olması ise öğrencilerin holding bünyesindeki diğer departmanlar hakkında da gözlem yapabilmesini sağlayacak.

Zenith-Tag-Heuer-LVMH-School-of-Watchmaking-1.jpg

Ayrıca bu yıl TAG Heuer’in La Chaux-de-Fonds fabrikasında çalışan 12 çırak, iki markanın genişletilmiş özel eğitim programından yararlanabilecek. Ayrıcalıklı program, genç usta adaylarına Zenith’in eşsiz mirası ve geleneksel zanaatları ile TAG Heuer’in yenilikçi avangart ruhunu tüm derinliğiyle anlatacak.

Zenith-Tag-Heuer-LVMH-School-of-Watchmaking-3.jpg

TAG Heuer, Zenith ve LVMH Institut des Métiers d’Excellence, ilgisi olanlara yeni okulu detaylı bir biçimde anlatmak adına özel turlar da düzenleyecek.

Benzer Haberler