alexa ZO9507 | Super Sea Wolf 68 | Zodiac | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Zodiac Super Sea Wolf 68 Limited Edition Ref. ZO9507

zodiac-logo.png

Faaliyetlerine dev saat üreticisi Fossil Group altında devam eden köklü İsviçre markalarından Zodiac, 1968 yılında tanıtılan ve çıkar çıkmaz büyük başarı sağlayan efsane modeli Super Sea Wolf’un orijinaline sadık kalınarak tasarlanmış yeni modelini tanıttı. Super Sea Wolf 68 adını alan model, markanın DNA’sını temsil eden detaylarıyla dikkat çekiyor.

zo9507-zodiac-super-sea-wolf-68-limited-edition-50th-anniversary-1-.jpg

Markanın ilk defa 1953 senesinde tanıttığı Super Sea Wolf, Rolex Submariner ve Blancpain Fifty Fathoms gibi ikonik dalgıç saatleri ile birlikte saatçilik tarihinin ilk dalgıç saatleri arasında yer alan efsane bir model. Vietnam Savaşı boyunca görev yapan ABD askeri personeli tarafından büyük rağbet görmesi nedeniyle kült saatler arasına girmeyi başaran model, bugün pek çok koleksiyoneri peşinden koşturmaya devam ediyor.

zo9507-zodiac-super-sea-wolf-68-limited-edition-50th-anniversary-7-.jpg

Günümüzde Fossil Group çatısı altında faaliyetlerine devam eden Zodiac, efsane model ailesinin 1968 senesinde tanıtılan modelinden esinlenerek tasarlanmış güncel versiyonunu saat severlerin beğenisine sundu. Retro tasarım detaylarını günümüz teknolojisi ile harmanlayan model görece uygun bir fiyat etiketi taşıyor.

44mm çapında ve 16mm kalınlığında tasarlanmış paslanmaz çelik kasa içerisinde gelen model, tıpkı orijinal modelde olduğu gibi tam 1000 metre su basıncına dayanıklı üretiliyor. Güvenli kullanım için üzerine bastırılarak döndürülen tek yönlü dalgıç bezeli ve eliptik form gibi Retro detayları sunmaktan geri kalmayan kasanın ön yüzünde çizilmelere dayanıklı safir kristal cam görev yapıyor.

zo9507-zodiac-super-sea-wolf-68-limited-edition-50th-anniversary-3-.jpg zo9507-zodiac-super-sea-wolf-68-limited-edition-50th-anniversary-5-.jpg

Turuncu detaylarla süslenmiş güneş ışını yüzey desenli bir kadran ile sunulan modelin saat 3 yönünde siyah zemin üzerine beyaz fontla hazırlanmış tarih göstergesi yer alıyor. Model ailesinin sembol detaylarından özgün tasarımlı kolların eşlik ettiği kadran, Super LumiNOVA fosfor uygulaması sayesinde hemen her ortamda optimal okunabilirlik sunuyor.

zo9507-zodiac-super-sea-wolf-68-limited-edition-50th-anniversary-4-.jpg

Fossil Group bünyesinde üretilen COSC sertifikalı otomatik STP 3-13 mekanizma ile tam kurulumda 40 saatlik güç rezervi sunan model hasır örgü metal bilezik seçeneğinin yanında turuncu dikişlerle süslenmiş Velcro kayış ve bir de kauçuk kayış opsiyonu ile geliyor.

zo9507-zodiac-super-sea-wolf-68-limited-edition-50th-anniversary-6-.jpg zo9507-zodiac-super-sea-wolf-68-limited-edition-50th-anniversary-2-.jpg

Sadece 68 adet ile sınırlı üretilen model için belirtilen liste fiyatı ise $1,995 (ABD listesi).

Benzer Haberler