alexa Circularis | MeisterSinger | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

MeisterSinger " Circularis "

meistersingerlogo.png

Regülatör formunda tasarıma sahip saatler arasında ilk akla gelen isim olan MeisterSinger, aynı zamanda sektörün başarılı Alman markalarından biri olma özelliğini de taşıyor.

00_ms_total.jpg

2001 yılında kurulan butik bir Alman markası olarak sektörde son derece başarılı bir konuma gelen markanın bu başarısının ardında regülatör saatlere olan hayranlığı ile bilinen kurucusu Manfred Brassler’ın imzası var. 

00_ms_.jpg

Kökleri, saatçilik tarihinin tartışmasız en önemli isimlerinden Abraham-Louis Breguet’in efsanevi saati Souscription’a dayanan regülatör tipi saatler, belki alışılmış modeller kadar pratik değiller ancak saatçilik tarihinde klasik kabul edilebilecek bir tasarımı günümüz teknolojisiyle harmanlayarak sunan bu saatlerin kendine özgü bir kullanıcı kitlesi olduğu da aşikar.

00_ms_b-w_1.jpg

MeisterSinger’ın yakın zamanda saat severlerle buluşturduğu yeni serisi " Circularis "i, ekibimiz tarafından çekilen fotolar eşliğinde mercek altına aldık.  

_DSC6603.jpg

Kadran yapısı, markanın gayri resmi sembolü haline gelen Arabic ve Baton indekslerin sentezinden oluşan Circularis, yine serinin diğer regülatör modelleriyle benzer kol formuna sahip şekilde karşımıza çıkıyor.

Saatin en can alıcı detaylarından biri kadran için seçilen kobalt mavi tonu diyebiliriz. 

_DSC6585.jpg

Arabic indekslerde kullanılan şerifli numerik font bir MeisterSinger klasiği olarak karşımıza çıkarken, rakamlar için seçilen beyaz ton, farklı açılardan gelen ışık altında müthiş detaylar veren kobalt mavi kadranla son derece uyumlu duruyor.

Saat markörleri için baton formu ve taba rengi seçen MeisterSinger, hem zamanın doğru okunması için gereken asgari kontrastı sağlamış hem de görsel olarak kusursuz bir uyum yakalamış.

43mm çapa sahip paslanmaz çelik kasa kolda gayet dengeli duruyor.

_DSC6608.jpg

Tamamı parlatılmış yüzey formuna sahip kasanın hatları ilk başta çok detay barındırmıyor gibi de dursa da, saati elinize ilk aldığınızda aslında ne kadar detay zengini bir kasa formuna sahip olduğu görülüyor.

Pilot saatlerinden görmeye alıştığımız konik formlu ayar tepesi için saatin geneliyle fevkalade uyumlu bir yükseklik seçilmiş.

Saati kurmak için yeterli ergonomiyi sunan tepe, benzer forma sahip diğer modellerde yer alan abartı boyutlardan mesafeli duruşuyla, görsel bütünlüğü bozmayacak şekilde tasarlanmış.

_DSC6589.jpg

Tepe üzerine işlenen MeisterSinger logosu ise markanın tüm sadeliğine rağmen detaylara verdiği önemi vurgular nitelikte.

Bombeli forma sahip ve bezel seviyesinden 1mm kadar yukarıda duran safir cam, farklı açılardan verdiği mercek efektiyle saate retro bir hava katarken hemen hemen her koşulda zamanın doğru okunmasına imkan veriyor.

Circularis serisi farklı renklerde Croco deri kayış ile sunuluyor.

_DSC6596.jpg

İncelemeye konu modelimizin üzerinde yer alan deri kayışın hem kadranın mavi tonuyla hem de baton indekslerde yer alan taba detaylarla uyumu mükemmel.

Çift yönlü katlanır klips üzerinde şık MeisterSinger yazısını/logosunu görmek mümkün.

SC6593.jpg

Klasik tokalara göre saati daha dengeli şekilde takmaya imkan veren katlanır klips, yine tasarımı sayesinde kayışın yıpranmasını da minimum düzeyde tutuyor.

Saatin en az ön yüzü kadar güzel olan arka yüzünü tüm detaylarıyla izlemeye imkan veren cam arka kapak da yine başarılı detaylardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Circularis’i markanın diğer modellerinden ayıran en önemli detayı şüphesiz kalibresi.

_DSC6588.jpg

MeisterSinger’ın  " MSH01 " referansını verdiği kalibresi gerçekten minyatür bir sanat eseri estetiğine sahip.

Mekanizmanın geneline hakim " côtes circulaire " formundaki süslemelere Rhodium kaplı köprüleri ve mavi vidaları da eklediğinizde seyrine doyum olmayan bir tablo çıkıyor karşınıza.

00_ms_Meistersinger-Circularis-07.jpg

MSH01 tüm görsel güzelliğinin yanında sıradışı teknik özellikleri de barındırıyor.

27 taşlı ve elden kurmalı olarak tasarlanan kalibre tam kurulumda 5 gün güç rezervi sunuyor. Kapasitesini içinde barındırdığı çift tulumbasından alan MSH01, 5.4mm’lik kalınlığıyla saatin konforuna en ufak olumsuz etki yapmıyor.

00_ms_c_1.jpg

Bu sıradışı saati inceleme fırsatını bizlere sağladıkları için Horobox ekibi olarak Tevfik Aydın Ailesi’ne sonsuz teşekkürlerimizi sunuyor ve bu saati yakından görmek için, keyifli bir kahve molasına Tevfik Aydın şubelerinden birine uğramanızı tavsiye ediyoruz.

Benzer İncelemeler