alexa Ingenieur | IWC | Goodwood | 75th Members Meeting | Ingenieur Koleksiyonu | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

2017 IWC Ingenieur Collection

iwclogo.png

2017 senesine yenilenmiş Da Vinci koleksiyonu ile hızlı bir giriş yapan IWC, ikonik ürün grubu Ingenieur koleksiyonuna eklenen dört yeni modeli duyurdu. 

IWC, bu senenin başında uzun zamandır önemli bir değişiklik geçirmeyen klasik ağrılıklı koleksiyonu Da Vinci’nin yeni modellerini tanıtmıştı. Perpetual Calendar ve hatta Tourbillon gibi önemli komplikasyonlara ev sahipliği yapan modeller, özellikle yuvarlak kasaları ve rafine çizgileri ile saatseverlerden tam not almıştı.

Senenin ilk yarısı bitmeden, yeni bir koleksiyon ile bir kez daha saat meraklılarının karşısına çıkan IWC, bu sefer markanın teknolojik yönünü ön plana çıkaran Ingenieur serisi ile boy gösterdi. Dört farklı modelden oluşan koleksiyon, vintage esintiler taşıyan çizgileriyle dikkat çekiyor.

Yeni modellerin tanıtımına ise, IWC’nin bir süredir marka ortaklığını sürdürdüğü Goodwood 75th Members Meeting etkinliği ev sahipliği yaptı.

iwc-goodwoodmm-2017-pressselection-highres-29.jpg iwc-goodwoodmm-2017-pressselection-highres-30.jpg

Koleksiyonda yer alan modeller ise şöyle; Ingenieur Automatic, Ingenieur Chronograph, Ingenieur Chronograph Sport ve Ingenieur Perpetual Calendar Digital Date-Month.

Farklı kasa materyalleri ile satışa sunulması planlanan koleksiyonun giriş modeli Ingenieur Automatic 40mm X 10.5mm ölçülerinde kasa ile sunuluyor. Saat ve tarih özellikli modelin günlük kullanım için mükemmel bir alternatif olacağı aşikâr. Yeni modelin içerisinde markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber Ref. 35111 görev yapıyor. 4Hz hızında çalışan mekanizma tam kurulumda 42 saatlik güç rezervi sağlıyor.

iwc-ingenieur-iw357001-mood.jpg iwc-ingenieur-iw357001-back.jpg

-WC-ngenieur-Automatic-W357001-W357002-W357003.jpg

42mm çapında ve 120M su geçirmezlik değerine sahip kasa ile sunulan Ingenieur Chronograph modeli ise özellikle retro çizgiler taşıyan tasarımıyla dikkat çekiyor. Geçen sene tanıtılan limited edition modellerden hatırladığımız Caliber Ref. 69375 ile hayat bulan model paslanmaz çelik ve 18K pembe altın kasa alternatifleri ve deri kayış veya metal bilezik seçenekleri ile geliyor.

iwc-ingenieur-iw380801-mood.jpg

-WC-ngenieur-Chronograph.jpg

Koleksiyonda bir de 500 adet ile limitli üretim sayısına sahip Ingenieur Chronograph Sport modeli yer alıyor. İlk bakışta yeni koleksiyonun standart kronograf versiyonları ile oldukça benzer duran modelin kasası 44mm çapında tasarlanmış ve Grado 5 titanyumdan üretilmiş. Koyu renk kadran kontrast dikişli siyah deri kayışın eşlik ettiği modelde daha güçlü ve sportif bir duruş için eklenen ayar tepesi muhafaza çıkıntıları da dikkatlerden kaçmıyor. Gücünü Flyback kronograf özellikli Caliber Ref. 89361 mekanizmadan alan model, eski Ingenieur modellerinde olduğu gibi manyetik koruma kafesi özelliği taşıyor. Bu özelliği vurgulamayı ihmal etmeyen IWC, saat 6 noktasında yer alan alt-kadran kolunu yıldırım motifi ile süslemiş.

iwc-ingenieur-iw380901-mood.jpg

Koleksiyonlarında mutlaka komplikasyon açısından zengin bir de bayrak gemisi versiyona yer vermeyi alışkanlık haline getiren IWC, yenilenen Ingenieur koleksiyonuna Perpetual Calendar Digital Date-Month adını verdiği ilginç bir model eklemiş. 45mm x 17.5mm boyutlarında 18K pembe altın kasa ve siyah timsah derisi kayış ile sunulan modelin içerisinde ise hem Flyback kronograf hem de sonsuz takvim özelliğine sahip Caliber Ref. 89800 kullanılmış. Alt-kadran tasarımını, yenilenen koleksiyonun vintage ruhuna yakışacak şekilde tekrar düzenleyen IWC, dikdörtgen göstergeler yerine Jump Hour tarzında yuvarlak alt-kadranlar tasarlamış. Gümüş kaplama kadrana siyah kol ve saat markörlerinin eşlik ettiği modelin üretim sayısı 100 adet ile sınırlandırılmış.

iwc-ingenieur-iw381701.jpg

Benzer İncelemeler