alexa Jaeger LeCoultre | 85. Yıl | Reverso | SIHH2016 | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

5 Yeni Jaeger-LeCoultre Modeli

jaeger-lecoultre-logo.jpg

JLC efsanevi modeli Reverso’nun 85. yıldönümü anısına çıkarttığı beş yeni versiyon ile SIHH 2016’da boy göstermeye hazırlanıyor.

JLC efsanevi model, Reverso’nun 85. yıldönümünü ürün gamına eklediği beş yeni model ile kutluyor. Sadece zaman fonksiyonlu baz modellerden çift taraflı üçlü takvimli modellere uzanan yeni ürün yelpazesine gelin yakından bakalım.

reverso_tribute_duoface_background.jpg

İlk başta Hindistan’da yerleşik İngiliz askerlerinin polo oynarken saatlerinin zarar görmemesi için çift taraflı tasarlanan kasa yapısıyla saat dünyasının efsanevi modelleri arasına giren JLC Reverso 2016’da 85. yıldönümünü kutluyor. Bu önemli okazyonu ürün gamına eklediği beş farklı model ile taçlandıran JLC resmi tanıtım için ise SIHH 2016 organizasyonunu planlıyor.

Reverso Classic ( üç farklı ebatta ), Reverso Duo ve Reverso Tribute Calendar modellerinden oluşan yeni koleksiyon şimdiden çok konuşulmaya başlandı bile.

Reverso Classic

Serinin baz modelini oluşturan Reverso Classic versiyonu küçük, orta ve büyük olacak şekilde üç farklı kasa ebadıyla sunuluyor. Tüm modellerde sadece zaman fonksiyonu bulunuyor.

jaeger-le-coultre-reverso-2016-1.jpg

Hem pilli hem de mekanik mekanizmalarla üretilen Reverso Classic serisinden küçük versiyon pilli bir kalibreyle, orta ve büyük versiyonlar ise otomatik kurguya sahip Caliber Ref. 965 ile geliyor. Tüm versiyonların paslanmaz çelik kasalarla sunulduğu serinin boyutları ise şu şekilde:

Küçük - 21 mm x 34 mm long
Orta - 24.4 mm x 40 mm long
Büyük - 27.4 x 45.6 mm long

Reverso Classic Large Duo

Model isminden de belli olduğu şekilde Duo, Reverso tasarımının en pratik özelliği olan çift zaman fonksiyonunu sunuyor. Otomatik kurgulu Caliber Ref. 969 ile hayat bulan modelin ön yüzünde yerel zaman ve 24 saat indikatörü yer alırken arka yüzünde ise ev zamanı görüntüleniyor. Şimdiye kadar elden kurmalı kalibreler ile üretilen Duo serisi bu model sayesinde otomatik kalibreyle de tanışmış oluyor.

28.3mm x 47mm boyutlarındaki saat 18K pembe altın veya paslanmaz çelik kasa opsiyonlarına sahip.

jaeger-le-coultre-reverso-2016-3.jpg

Reverso Classic Duetto

JLC, başta erkek modeli olarak tasarlanmış olmasına rağmen zaman içerisinde son derece şık bir kadın saati olarak da kabul gören Reverso için yeni bayan modelleri tasarlamayı da ihmal etmemiş. Küçük boy modeli elden kurmalı kalibreyle, orta boy modeli ise otomatik kalibreyle sunulan modelin her iki versiyonuna da paslanmaz çelik veya 18K pembe altın olarak sahip olmak mümkün. Ayrıca JLC bu modele özel olarak metal bilezik opsiyonunu da eklemiş.

jaeger-le-coultre-reverso-2016-4.jpg

Reverso Tribute Duo

Modelin vintage versiyonlarından ilham alan Tribute Duo baton markörleri ve dauphine tarzında tasarlanmış kol setiyle Reverso’nun ilk zamanlarına gönderme yapıyor. Elden kurmalı Calibre Ref. 854A/2 ile üretilen model ön tarafta lokal zamanı, arka tarafta ise 24 saat indikatörü eşliğinde ev zamanını gösteriyor.

jaeger-le-coultre-reverso-2016-6.jpg

25.5mm x 42.8mm ölçüleriyle Classic Duo Large modelinin bir klik altında yer alan model sadece paslanmaz çelik olarak sunuluyor.

Reverso Tribute Calendar

Serinin en komplike yeni üyesi olan Reverso Tribute Calendar çift zaman ve üçlü takvim özelliklerini barındırıyor. Ön yüzünde gün, tarih ve ay gibi özellikler eşliğinde lokal zamanı gösteren saat aynı zamanda ay fazı indikatörüne de sahip. Arka yüzünde ise ev zamanını gösteren modelin aynı kadranda gece/gündüz için de bir indikatörü yer alıyor.

jaeger-le-coultre-reverso-2016-7.jpg

Benzer İncelemeler