alexa Saxonia | Lange 1 | A.Lange & Söhne | Blue Dials | SIHH 2018 | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

A.Lange & Söhne – Yeni Mavi Kadran Modeller

a-lange-sohne-logo.png

Saat endüstrisinin Alman menşeli ağır toplarından A.Lange & Söhne, güncel ürün grubuna yeni eklediği dört farklı modelini saatseverlerin beğenisine sundu. 

Özellikle Baselworld 2016 yenilikleri ile kendini ciddi şekilde belli eden mavi kadran modası, popülerliğinden bir şey kaybetmeden sektörde mevcudiyetini devam ettiriyor. Farklı segmentlerden birçok firma tarafından benimsenen bu akımın en son örnekleri de endüstrinin Alman menşeli majör oyuncularından A.Lange & Söhne’den geldi. Saksonyalı ünlü marka, son birkaç yıldır sektörün genelindeki popülerliğini yitirmeden yoluna devam eden “mavi kadran” trendine daha fazla kayıtsız kalamamış olmalı ki, geçtiğimiz günlerde koleksiyonunda yer alan dört farklı model için tasarlanmış yeni mavi kadranlı versiyonlarla boy gösterdi. A.Lange & Söhne ürün grubunun beğenilen modelleri Lange 1, Lange 1 Daymatic, Saxonia ve Saxonia Automatic, yeni mavi kadranları ve 18K beyaz altın kasaları ile göz kamaştırıyor.

a-lange-sohne-als-191-028-f-blue-dial-2.jpg

Lange 1 - 34,700 USD

Mavi kadranlı versiyonların teknik olarak hali hazırda A. Lange & Söhne kataloglarında yer alan diğer modellerden herhangi bir farkı yok. 18K beyaz altın kasa özelliğinin ise sadece Daymatic modeline yönelik bir yenilik olduğunu söylemek mümkün zira diğer modellerin zaten 18K beyaz altın versiyonları mevcuttu.

Konu başlığımızdan da anlaşıldığı üzere, yenilik kısmı çok büyük ölçüde kadran renkleriyle ilgili. Mavi kadran trendinin son birkaç yıldır etkili olduğundan ve farklı segmentlerden markalar tarafından takip edildiğinden bahsetmiştik. İşin zor kısmı ise gerçekten güzel bir mavi tonu yakalamak zira burada siyah veya beyaz gibi kolay renklerden bahsetmiyoruz. A.Lange & Söhne’nin mavi tonu konusunda oldukça başarılı olduğunu söylemek mümkün. Bu başarının arkasında markanın DNA’sında yer alan üstün detay işçiliğinin de büyük etkisi var elbette. Alman marka, yeni modellerin kadranlarında laciverte yakın, koyu diyebileceğimiz bir ton kullanmış ancak kadranların muhtelif bölgelerine uyguladığı ince pütürlü ve dairesel desenler sayesinde oldukça hareketli bir görüntü yakalamış. 18K beyaz altın kasalarla birlikte markanın 90lar’da tasarladığı mavi kadranlı modellere göre daha modern bir duruş sergileyen yeni versiyonlarda, Daymatic modeli hariç, SuperLuminova fosfor malzemesine yer verilmemiş.

a-lange-sohne-als-219-028-f-blue-dial-2.jpg

Saxonia - 14,800 USD

Ürün grubunda yıllardır mevcut olan modellere bir de mavi kadranlı versiyon eklemek belki çok büyük bir yenilik olarak gözükmeyebilir ancak bunu yapan A. Lange & Söhne olunca işin bu kadar basit olmadığını anlamak uzun sürmüyor. Öncelikle mavi kadran konsepti rengin doğasından ötürü hataya açık ve çoğu zaman da özgünlükten uzak bir kavram. A. Lange & Söhne’nin özellikle bu konuda gayet başarılı bir iş yaptığını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra 18K beyaz altın kasa opsiyonu, mavi tonuyla uyumunun yanında, oldukça versatil bir kullanım olanağı sunuyor. Takım elbise ağırlıklı tercihlerden casual kıyafetlere kadar pek çok tarz, bu yeni koleksiyondan herhangi bir modeli günlük olarak kombinleyebilir. Ayrıca, temel anlamda aynı estetik özellikleri paylaşan modellerin farklı fiyat aralıklarıyla sunulması da yine son derece yerinde bir yaklaşım olmuş.

a-lange-sohne-als-320-028-f-blue-dial-2.jpg

Lange 1 Daymatic - 43,200 USD

Son olarak hatırlatmakta fayda gördüğüm bir konu var; Bu modeller limited edition (sınırlı üretim) değil ancak, A. Lange & Söhne’nin belirttiği üzere sadece bir yıl üretilecekler. Dolayısıyla eğer bu modellerden biri ilginizi çektiyse A. Lange & Söhne ile temasa geçmenizde fayda var.

Tüm modellerin resmi tanıtımı SIHH 2018 fuarı ön görülüyor.

a-lange-sohne-als-380-028-f-blue-dial-2.jpg

Saxonia Automatic - 25,800 USD

Benzer İncelemeler