alexa Klasik Otomobil Etkinliği | Classic Days | A. Lange & Söhne | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

A. Lange & Söhne Klasik Otomobil Etkinliği ‘Classic Days’de

Saksonyalı lüks saat markası A. Lange & Söhne, Schloss Dyck parkında klasik otomobillerle buluştu.

297-026-a-lange-sohne-pagode-walter-lange-1.jpg

297-026-a-lange-sohne-pagode-walter-lange-2.jpg 297-026-a-lange-sohne-pagode-walter-lange-3.jpg

Düsseldorf yakınlarındaki hendekle kuşatılmış Rhanish kalesinin İngiliz peyzajlı bahçesi, Almanya’nın en büyük klasik otomobil etkinliği için 2-4 Ağustos arasında ziyaretçilere, saatlere ve otomobillere ev sahipliği yaptı. Klasik otomobillerin, ünlü kişilerin ve motor sporları efsanelerinin yanı sıra, bu sene bir ilk olarak lüks saat markası A. Lange & Söhne, etkinlikle iki fuar gerçekleştirdi. Ocak 2019’da lanse edilen Lange modeli Zeitwerk Date’in dev versiyonu etrafında, ziyaretçiler hem mevcut koleksiyonu keşfetme hem de bir Lange’nin yapım aşamasını, saat yapım masasında görme şansına sahip oldular.

414-031-a-lange-sohne-pagode-walter-lange-2.jpg

414-031-a-lange-sohne-pagode-walter-lange-1.jpg 414-031-a-lange-sohne-pagode-walter-lange-3.jpg

Limonluktaki ‘House of A. Lange & Söhne’, Sakson el işçiliğinin en güzel örneklerini saatler üzerinden gözler önüne seriyor. Glashütte’deki saat ustalarının, rötuşçuların ve gravürcülerin yanı sıra Meissen’daki porselen ressamları ve Vogtland bölgesindeki keman üreticileri de bu alandaki en güzel örnekleri ortaya koyuyor ve el işçiliğinin tarihçesi hakkında fikir veriyor. Bu etkinlik ayrıca Lange 1’in 25. yıl dönümü kutlamaları dahilinde hazırlanan 10 adetlik yeni modelin lansmanına da ev sahipliği yaptı.

730-032-a-lange-sohne-pagode-walter-lange-1.jpg

730-032-a-lange-sohne-pagode-walter-lange-2.jpg 730-032-a-lange-sohne-pagode-walter-lange-3.jpg

A. Lange & Söhne, 2015 yılından beri Classic Days’in saat partnerliğini yapıyor. Marka ayrıca İtalya Como Gölü’ndeki Concorso d’Eleganza Villa d’Este ve Londra yakınlarındaki Concours of Elegance at Hampton Court Palace etkinliklerinde de rol alıyor.

730-032-a-lange-sohne-pagode-walter-lange-4.jpg 730-032-a-lange-sohne-pagode-walter-lange-5.jpg

Markanın CEO’su Wilhelm Schmid, Classic Days etkinliği ve A. Lange & Söhne ortaklığında doğal benzerlikler görüyor: “Zamansız tasarım, mekanik mükemmellik ve usta işçilik A. Lange & Söhne’nin kendini adadığı kilit değerler. Etkinliklerde tanıştığımız klasik otomobil hayranları ve koleksiyonerleriyle benzer duyguları paylaşıyoruz. İşte bu nedenle sofistike mekanik saatleri sevenler klasik otomobillere de ilgi duyuyor. Aramızda olsaydı 29 Temmuz’da 95. yaşını kutlayacak olan Walter Lange gibi ben de onlardan biriyim. 2012’de Concorso d’Eleganza etkinliği için Como Gölü’ne kendi Mercedes Pagoda’sını kullanarak gittiği hatırlıyorum.”

a-lange-sohne-pagode-walter-lange.jpg
Benzer İncelemeler