alexa Time Zone | Honey Gold | Lange 1 | A. Lange & Söhne | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

A. Lange & Söhne Lange 1 Time Zone Honey Gold Limited Edition

lange-sohne-logo.jpg

Sektörün Alman asıllı markalarından A. Lange & Söhne, ikonik modeli Lange 1’in Time Zone versiyonu temel alınarak tasarlanmış boutique edition modelini saatseverlerin beğenisine sundu. Üretimi sadece 100 adet ile sınırlandırılmış model, markanın özel modellerinde kullandığı patentli altın alaşımı Honey Gold materyalinden üretilmiş kasası ile dikkat çekiyor.

A-Lange-Sohne-1-Time-Zone-Honey-Gold-Dresden-2.jpg

Markanın “Honey Gold” ismini verdiği alaşım aslında normal 18K altın alaşımı ile benzer özellikler taşıyor. Ancak yapısında yer alan kimyasalların uygun oranlarda bir araya getirilmesi sonucu kırmızı ile sarı altın arası bir renk tonuna sahip olan alaşım aynı zamanda normal altından daha parlak duruyor. Ayrıca yapılan işlemler sayesinde normal 18K altın alaşımından biraz daha sert olduğunu da ekleyelim. Lange 1 Time Zone Honey Gold Limited Edition, Alman asıllı markanın bu özel alaşımla ilk buluşması değil bu arada. A. Lange & Söhne’nin tasarım harikası modeli “1815 200th Anniversary F. A. Lange “ ve pek de popüler olmayan " Lange 1 Honey Gold " modelleri de bu patentli alaşımdan üretilmiş.

A-Lange-Sohne-1-Time-Zone-Honey-Gold-Dresden-1.jpg

Genel anlamda markanın standart Lange 1 Time Zone modeli ile benzerlik gösteren bu limitli üretim versiyonun şüphesiz en ayırt edici özelliği kasasında kullanılan Honey Gold materyali olarak karşımıza çıkıyor. 41.9mm çapıyla standart Lange 1 Time Zone ile aynı ebatları paylaşan yeni modele, kasa materyaline uygun olarak Honey Gold alaşımından üretilmiş kollar ve indeksler eşlik ediyor.

A-Lange-Sohne-1-Time-Zone-Honey-Gold-Dresden-5.jpg

Limitli üretim modelin standart versiyonlardan farkı Honey Gold alaşımı ile sınırlı değil. Standart Lange 1 Time Zone modelinde Berlin olarak işaretlenen kısım Honey Gold versiyonun kadranında Dresden olarak güncellenmiş. Saksonya bölgesinin başkenti olarak kabul edilen Dresden güncellemesiyle hem Avrupa Merkezi Saati ( CET ) uygulaması ön plana çıkarılmış hem de markanın doğum yeri Glasshütte’ye en yakın büyük şehre vurgu yapılmış. Dünya Saati için ayrılan çember üzerinde şehir isimlerini ayırmak için kırmızı yerine mavi noktalar kullanılmış. Standart versiyonda siyah olarak yer alan ikinci zaman dilimi göstergesi de yine konsepte uygun şekilde mavi renkte tasarlanmış.

A-Lange-Sohne-1-Time-Zone-Honey-Gold-Dresden-3.jpg

A. Lange & Söhne Lange 1 Time Zone Honey Gold Limited Edition modelinde serinin standart versiyonuna da hayat veren Caliber Ref. L031.1 tercih edilmiş. Markanın kendi tasarımı olan eden kurmalı mekanizmada üzerinde şehir isimlerinin yer aldığı disk ile okunabilen ikinci zaman dilimi özelliğinin yanı sıra gece/gündüz göstergesi, güç rezervi indikatörü ve markanın alameti farikası kabul edilen büyük tarih penceresine de yer verilmiş. Saat 11 noktasında yer alan buton ile tarih fonksiyonunun kontrolü sağlanırken saat 8 noktasına yerleştirilen buton ile de ikinci zaman dilimi özelliğinin ayarlanması mümkün kılınmış.

A-Lange-Sohne-1-Time-Zone-Honey-Gold-Dresden-4.jpg

Markanın butiklerine özel olarak sadece 100 adet üretilen modelin üzerinde kahverengi timsah derisi kayış ve yine Honey Gold materyalinden üretilmiş toka kullanılmış. Butiklerde yerini alan modelin satış fiyatı iste 64,300 USD ( ABD listesi ) olarak belirlenmiş.

Benzer İncelemeler