alexa 310.050 | Perpetual Honey Gold | Langematik | A. Lange & Söhne | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

A. Lange & Söhne Langematik Perpetual Honey Gold (Ref. 310.050)

Dünyaca ünlü Alman mühendisliğinin geleneksel lüks saatçilikteki başarılı temsilcilerinden A. Lange & Söhne, geçtiğimiz yıl SIHH 2019 bünyesinde saat severlerin beğenisine sunduğu Langematik Perpetual Honey Gold ile inceleme köşemizin konuğu oldu.

310-050-a-lange-sohne-langematik-perpetual-honey-gold-1.jpg

A. Lange & Söhne Langematik Perpetual Honey Gold 2019 senesinde saat tutkunlarıyla buluşsa da, marka için tam anlamıyla bir yenilik sayılmaz... Model için, 2001 senesinde tanıtılan ve o dönem ALS tarzı büyük tarih göstergeye sahip ilk otomatik Perpetual Calendar olma özelliği taşıyan modelin yeni bir versiyonu da diyebiliriz.

310-050-a-lange-sohne-langematik-perpetual-honey-gold-9.jpg

Modelin kasası, özellikle iri saatlerin albenisini yitirmeye başladığı son birkaç seneye uygun şekilde, 38.5mm çapında ve 10.2mm kalınlığında tasarlanmış. Modeli geçmiş versiyonlardan ayıran en büyük özellik, kasasının markanın patentli 18K altın alaşımı Honey Gold malzemeden üretilmiş olması. Kendine has renk tonu ve platinden daha sert yapısı ile ALS’nin özel modellerinde yer verdiği bu metalin konsepte uyumu gayet başarılı...

310-050-a-lange-sohne-langematik-perpetual-honey-gold-4.jpg 310-050-a-lange-sohne-langematik-perpetual-honey-gold-6.jpg

Kasanın her iki yüzünde de yansıma önleyici kaplamaya sahip çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar kullanılmış. Boynuz ve bezel kısmında parlak yüzeylerin hâkim olduğu kasanın orta kısmında ise düz ve mat bir yüzey formu tercih edilmiş. Modelin sonsuz takvim özelliklerini ayarlamak için kullanılan butonlar ise kasanın yan taraflarına gömük olarak yerleştirilmiş.

310-050-a-lange-sohne-langematik-perpetual-honey-gold-2.jpg

Modelin bir diğer öne çıkan özelliği ise Argenté tabir edilen yüzey formuyla hazırlanmış kadranı olarak karşımıza çıkıyor. Masif gümüşten yapılan kadranın saat ve dakika markörlerinin yer aldığı kısma kabartma desen uygulanmış. Kasaya uygun şekilde Honey Gold malzemeden üretilen markör ve kolların eşlik ettiği kadranda ay, artık yıl, küçük saniye, ay fazı, gün göstergelerinin yanında 24 saat indikatörü ve büyük tarih penceresi gibi özelliklere yer verilmiş.

310-050-a-lange-sohne-langematik-perpetual-honey-gold-3.jpg

A. Lange & Söhne Langematik Perpetual Honey Gold modelinde in-house geliştirilip üretilen Caliber L922.1 kullanılmış. Tamamı elle monte edilen mekanizmanın üç çeyreklik ana gövdesi için bir ALS klasiği olan işlenmemiş Alman gümüşü tercih edilmiş. 21K masif altından üretilen entegre rotor ile kurulan 478 parçalı otomatik mekanizmanın çalışma frekansı 3Hz (21600vph), tam kurulumda sağladığı güç rezerv süresi ise 46 saat olarak ayarlanmış.

310-050-a-lange-sohne-langematik-perpetual-honey-gold-7.jpg

El dikişi kahverengi timsah derisi kayış ve Honey Gold altın alaşımından üretilmiş Lange imzalı tokanın eşlik ettiği modelin sadece 100 adet ile limitli üretim olduğunu da hatırlatalım.

310-050-a-lange-sohne-langematik-perpetual-honey-gold-5.jpg 310-050-a-lange-sohne-langematik-perpetual-honey-gold-8.jpg

Benzer İncelemeler