alexa 142.055 | Yeni Zeitwerk | Honeygold | Lumen | A. Lange & Söhne
Horobox

Dk. Okuma Süresi

A. Lange & Söhne Zeitwerk Honeygold “Lumen“ (Ref. 142.055)

A. Lange & Söhne, karakteristik model ailesi Lumen’e eklediği yeni versiyonu tanıttı.

142-055-a-lange-sohne-zeitwerk-honeygold-lumen-1.jpg

A. Lange & Söhne, birçok saat meraklısı tarafından pek çok nedenden dolayı büyük saygı görüyor, ancak Saxon markanın en beğenilen özelliği, modern tasarımlar, teknolojiler ve malzemeler konusundaki arayışına eşlik eden gelenekselliği olarak öne çıkıyor. Şirketin kuruluş yıl dönümünde duyurulan yeni Zeitwerk Honeygold Lumen de, üç modern aynı çatı altında bir araya getiriyor.

Yeni model 41.9mm çapında ve 12.6mm yüksekliğinde tasarlanmış kasa ile geliyor. 18K Honeygold altın alaşımından üretilen kasanın her iki yüzünde de safir kristal camlar yer alıyor. Yenilenmiş daha ince bezel ve boynuz tasarımıyla dikkat çeken kasaya, saat göstergesinin hızlı bir şekilde değişmesine imkan veren yeni buton ve klasik kurma kolu eşlik ediyor.

142-055-a-lange-sohne-zeitwerk-honeygold-lumen-2.jpg 142-055-a-lange-sohne-zeitwerk-honeygold-lumen-3.jpg

Modelin en önemli özelliklerinden olan kadran, kısmen renkli safir kristalden üretiliyor. Bu modele özgü yeniden tasarlanan kadran, arasında bulunduğu iki O-ring conta sayesinde hem montaj hem de darbe dayanımı konusunda seleflerine nazaran öne çıkıyor. Safir kadran, diyaframda görünmeyen parlak rakamların karanlıkta yeterince UV ışığını emmesini sağlayan ışık geçirgen bir kaplama ile birlikte geliyor. Yani sadece açıklıklarda görünen rakamlar değil, gizli rakamlar da safir kadranın altında hafif de olsa görülebiliyor. Kadran bu modelde de, saatler için tek bir disk ve dakikalar için iki disk kombinasyonunu ortaya çıkaran iki büyük açıklığa sahip bir zaman köprüsünden oluşuyor. Bu modelde yeniden tasarlanan köprü, daha büyük bir saniye sayacı barındırıyor. Güç rezervi göstergesi ise saat 12 konumundaki yerini koruyor.

142-055-a-lange-sohne-zeitwerk-honeygold-lumen-4.jpg 142-055-a-lange-sohne-zeitwerk-honeygold-lumen-5.jpg

142-055-a-lange-sohne-zeitwerk-honeygold-lumen-6.jpg 142-055-a-lange-sohne-zeitwerk-honeygold-lumen-7.jpg

Yeni modele Caliber L043.9 mekanizma hayat veriyor. 61 taş/462 parçadan oluşan elden kurmalı mekanizma, 18.000vph frekansında çalışıyor. Dikey yerleştirilmiş ikiz tulumba sistemi sayesinde tam kurulumda 72 saate kadar güç rezerv süresi veren mekanizma, kam dengeli balans, in-house üretilen yaylı manivela eşapmanı, sabit kuvvet ve dakika atlama için bir dakikalık remontoire özelliklerine yer veriyor. Atlama (jumping) özellikli saat ve dakika fonksiyonlarının yanı sıra küçük saniye sayacı ve güç rezervi göstergesine de yer veren mekanizma, safir kristal cam bölmeli arka kapaktan izlenebiliyor.

142-055-a-lange-sohne-zeitwerk-honeygold-lumen-8.jpg

200 adet ile limitli üretilen ve yalnızca ALS butiklerinden temin edilebilecek modele, el dikişi kahverengi timsah derisi kayış ve 18K Honeygold malzemeden üretilmiş toka eşlik ediyor. Model için belirlenen liste fiyatı ise EUR 114,000 (Almanya’daki vergiler dahil).

A. Lange & Söhne Zeitwerk Honeygold “Lumen“ ve çok daha fazlasını incelemek için sizi www.arte.ist web sayfasını ve İstinye Park İstanbul ya da Yalıkavak Marina Bodrum/Muğla’da bulunan Arte Butikleri’ini ziyaret etmeye davet ediyoruz. Lüks alışveriş konusunda multi-brand mağazacılığın ülkemizdeki kilometre taşları arasında yer alan Arte Butikleri, konforlu ortamları, farklı marka alternatifleri ve geniş ürün envanteri ile size benzersiz bir lüks saat alışveriş deneyimi vadediyor.

Benzer İncelemeler