alexa AeroWatch | Türkiye Limitli Saati | Pırlant
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Aerowatch Türkiye Limitli Saati

aerowatch-logo.png

Türkiye’de saat sektörünün duayen markalarından Pırlant tarafından temsil edilen butik saat üreticisi Aerowatch, Türkiye temalı özel üretim modeli ile sayfalarımızda yer aldı.

aerowatch-turkey-limited-edition-2.jpg

Türkiye temalı saatler söz konusu olduğunda Aerowatch bu kulvarda modeller tasarlayan ilk marka değil elbette. Horobox’ta yer verdiğimiz “Türkiye Temalı Saatler” haberinden daha önce üretilmiş modellere göz atabilirsiniz.

aerowatch-turkey-limited-edition-13.jpg

Yeni model iki farklı kasa malzemesi ile sunuluyor. Paslanmaz çelik ve pembe altın PVD kaplama olarak tasarlanan modellerin her biri 99 adetlik limitli üretim ile geliyor. 43mm çapında ve 11.50mm kalınlığında tasarlanmış boyutlarıyla günümüz standartları içerisinde optimal bir ebat sunan kasanın su geçirmezlik derecesi 50 metre olarak belirlenmiş. Ön yüzünde çizilmeye dayanıklı safir kristal camın yer aldığı kasanın arka yüzünde ise üzerinde Türk Bayrağı ve limitli üretim bilgisi yer alan masif kapak bulunuyor.

aerowatch-turkey-limited-edition-11.jpg aerowatch-turkey-limited-edition-8.jpg

Koleksiyonda yer alan iki versiyon için de aynı lacivert tonunda hazırlanmış kadranlar tercih edilmiş. Kadranın büyük bir bölümünü kaplayan Türk Bayrağı dışında retrograde tarzında tasarlanan tarih göstergesinde Türkçe olarak yer verilen gün isimleri detayı, modelin tematik özelliğini ön plana taşıyor. Big Date tarzında tasarlanan tarih penceresinin kadranı biraz fazla kalabalık gösterdiğini söylemek mümkün ancak görsel tasarım yanının ağır bastığı böyle bir model için göz ardı edilebilecek bir detay olduğu aşikâr. Saat 6 noktasında yer alan alt kadran, küçük saniye fonksiyonuna ev sahipliği yapıyor.

aerowatch-turkey-limited-edition-12.jpg

Model hakkında söylenebilecek yegâne zayıf nokta mekanizması. Sağlamlığı ile kendini kanıtlamış İsviçre üretimi Ronda 7004 P Quartz mekanizma kesinlikle kötü bir seçim değil, lakin bu denli özel bir modelin içerisinde mekanik bir kalibreye yer verilmesi eminim biz saatseverleri çok daha mutlu ederdi.

aerowatch-turkey-limited-edition-3.jpg

Her iki model de kadran tonuyla uyumlu olacak şekilde lacivert timsah derisi kayış ve paslanmaz çelik (pembe altın modelde PVD kaplama) toka ile geliyor.

aerowatch-turkey-limited-edition-6.jpg aerowatch-turkey-limited-edition-7.jpg

4850,00 TL fiyat etiketi ile satışa sunulan modeller, Pırlant mağazaları ve www.pirlant.com.tr üzerinden satın alınabiliyor.

aerowatch-turkey-limited-edition-10.jpg

Benzer İncelemeler