alexa Globetrotter Gold | Arnold & Son | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Arnold & Son Globetrotter Gold (Ref. 1WTAR.U01C.)

Arnold & Son, 2018 Baselworld fuarında tanıtılan ve gördüğü büyük ilginin ardından Horobox olarak hayata geçirdiğimiz ilk Limited Edition projemizde de yer alan Globetrotter model ailesine pembe altın bir versiyon ekledi.

1wtar-u01c-arnold-son-globetrotter-gold-1.jpg

Tanıtıldığı günden bu yana büyük beğeni toplayan ve World Timer fonksiyonuna kattığı yorumla kendi hayran kitlesinin de sahibi olan Arnold & Son Globetrotter, bugün 18K pembe altın temalı yeni versiyonuyla bir kez daha saat tutkunlarının karşısına çıkıyor.

1wtar-u01c-arnold-son-globetrotter-gold-2.jpg

Ekip olarak çok beğendiğimiz, hatta bizim için büyük önem taşıyan ilk Horobox Limited Edition modeli için de temel olarak kullandığımız model, yeni versiyonuyla lüks segmentindeki pozisyonunu daha yukarılara taşıyor.

Yeni model, 45mm çapında tasarlanmış ve 18K pembe altın (5N) alaşımdan üretilmiş kasa ile geliyor. Modelin imza detayları arasında yer alan çift taraftan yansıma önleyici kaplamaya sahip kubbe safir kristal cama da yer veren kasa, 30 metreye kadar su geçirmiyor.

1wtar-u01c-arnold-son-globetrotter-gold-3.jpg 1wtar-u01c-arnold-son-globetrotter-gold-4.jpg

Dünya Saati özelliğini eşsiz bir şekilde kullanıcısına sunan kadran, lacivert zemin tonuyla göz kamaştırıyor. 3D altın apliklerin görev yaptığı kadranın merkez kısmında elle boyanmış dünya figürü ve hemen etrafında safir kristalden yapılmış 24 saat halkası yer alıyor. Yine modelin sembol detayları arasında yer alan uzun köprüler kasaya uygun altın malzemeden üretiliyor.

1wtar-u01c-arnold-son-globetrotter-gold-5.jpg 1wtar-u01c-arnold-son-globetrotter-gold-6.jpg

Yeni modele Calibre A&S6022 mekanizma hayat veriyor. Saat ve dakika dışında Dünya Saati özelliği de bulunan otomatik mekanizma, tam kurulumda 45 saatlik güç rezerv süresi sunuyor.

1wtar-u01c-arnold-son-globetrotter-gold-7.jpg

Sadece 28 adet ile sınırlı üretilen modele el dikişi lacivert timsah derisi kayış ve 18K pembe altın toka eşlik ediyor. Model için belirlenen liste fiyatı CHF 41,900 (vergiler hariç).

1wtar-u01c-arnold-son-globetrotter-gold-8.jpg

Benzer İncelemeler