alexa Platinum Limited Edition | Luna Magna | Arnold & Son | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Arnold & Son Luna Magna Platinum Limited Edition (Ref. 1LMAX.A01A.C183A)

Arnold & Son, ay fazı özelliğine bambaşka bir yorum getiren hayranlık uyandırıcı Luna Magna serisine yeni bir versiyon ekledi. Limitli üretilecek olan model, lüks saatçiliğin en kıymetli materyallerinden sayılan platinden üretilmiş kasayla sunuluyor.

1lmax-a01a-c183a-arnold-and-son-luna-magna-platinum-1.jpg

Arnold & Son, bu yılın başlarında, bir kol saatine yerleştirilmiş en büyük 3D ay evresini tanıtan bir saat olan ilk Luna Magna'nın lansmanı ile Watches & Wonders online saat fuarında saat tutkunlarını kendine hayran bırakmıştı. Ünlü marka, geçtiğimiz günlerde sona eren Watch Time New York etkinliği bünyesinde, çıkar çıkmaz kült modeller arasında yerini alan Luna Magna’nın platin kasalı versiyonunu tanıttı.

1lmax-a01a-c183a-arnold-and-son-luna-magna-platinum-3.jpg

Luna Magna Platinum, 18K pembe altın versiyonda olduğu gibi, 44mm çapında ve 15.9mm yüksekliğinde kasayla geliyor. Yeni versiyon için Grado 950 platinden üretilen kasanın her iki yüzünde de safir kristal camlar görev yapıyor. Parlak yüzeylerden oluşan iri ancak zarif kasayı, A&S imzalı kurma kolu tamamlıyor.

1lmax-a01a-c183a-arnold-and-son-luna-magna-platinum-2.jpg

Konseptin kilit detayı olan üç boyutlu 12 mm çapındaki küresel ay, ayın aydınlık tarafı için mermer karanlık tarafı için ise yıldıztaşı (Aventurine) malzemeli iki yarım küreden oluşuyor. Devasa ay fazı göstergesinin hemen üzerinde, maviye boyanmış kollara ve Romen rakamlı markörlere ev sahipliği yapan sedef zaman alt-kadranı yer alıyor. Kadranın geri kalan zemini ise, gece gökyüzünde parlayan yıldızları andıran görüntüsüyle büyülemeye devam ediyor.

1lmax-a01a-c183a-arnold-and-son-luna-magna-platinum-4.jpg 1lmax-a01a-c183a-arnold-and-son-luna-magna-platinum-5.jpg

In-house tasarlanıp üretilen elden kurmalı Caliber A&S1021, 3Hz frekansında çalışıyor. Mühendisliği kadar süslemeleriyle de kendine hayran bırakan mekanizma, güç sağladığı merkezden kayık yerleştirilmiş zaman alt-kadranı ve mermer/taş karışımı üç boyutlu Ay Fazı göstergesine rağmen, tam kurulumda tam 90 saatlik güç rezerv süresi sunuyor.

1lmax-a01a-c183a-arnold-and-son-luna-magna-platinum-6.jpg

Sadece 28 adet ile limitli üretilen modeli, Grado 950 platinden üretilmiş tokayla bileğe sabitlenen, koyu mavi timsah derisi kayış tamamlıyor. Model için belirlenen liste fiyatı 55.900 CHF.

1lmax-a01a-c183a-arnold-and-son-luna-magna-platinum-7.jpg

Benzer İncelemeler