alexa Arnold & Son | Perpetual Moon 38 Mintnight | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Arnold & Son Perpetual Moon 38 Mintnight

Arnold & Son, Ay’ı merkezine alan temalı yeni model ile Perpetual Moon 38 Mintnight ile mercek altında.

arnold-son-perpetual-moon-38-mintnight-1.jpg

Modern zamanların klasik komplikasyonlar konusundaki başarılı isimlerinden Arnold & Son, ay fazı göstergeli yeni bir model ile büyüleyici tasarımlarına bir yenisini ekliyor. 

arnold-son-perpetual-moon-38-mintnight-2.jpg

Klasik komplikasyonları özgün tasarım detayları ile yorumlayan markanın Ay’ı ilham kaynağı olarak alan modellerle olan dirsek teması, saat dünyası tarafından iyi biliniyor. Özellikle 2021 yılında tanıtılan ve üç boyutlu Ay Fazı göstergesi ile görenleri büyüleyen Luna Magna modeliyle bu bağlantıyı perçinleyen marka, bugün yine Ay’ı odak noktasına alan yeni bir referans ile saat severleri selamlıyor.

arnold-son-perpetual-moon-38-mintnight-3.jpg

Yeni model 38mm çapında ve 10.44mm kalınlığında kasa ile geliyor. 18K beyaz altından üretilen zarif kasayı, 80 adet parlak kesim pırlanta süslüyor. Her iki yüzünde de yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal camların görev yaptığı şık kasa, 30 metre su basıncına dayanım sunuyor. 

arnold-son-perpetual-moon-38-mintnight-4.jpg

Bir sanat eseri hassasiyetinde işlenen kadran, tasvir edilen güzel manzaranın üzerinde yükselen Ay'ın Dünya'dan bir görüntüsünü sunuyor. Kadranın alt yarısında, Ay'ı tasvir etmek için kullanılan malzemeyi yansıtan, parıldayan rutenyum kristallerinden yapılmış, çukurlu dokulu bir desen yer alıyor. Gümüşi ön planın üzerinde bir dizi dalgalı tepe ve dalga deseni yükseliyor. Modelin isminde yer alan “nane gecesi” göndermesinin de çıkış noktası olan bu detay, turkuaz ve gök mavisi sedef renkleriyle vurgulanıyor. Gece gökyüzünde Büyük Kepçe ve Cassiopeia takımyıldızlarını temsil eden elle boyanmış yıldızlar, Ay'a evrelerinde eşlik ediyor. Beş markiz kesim pırlanta ise saat 10 ile 2 arasındaki saatleri temsil ediyor.

arnold-son-perpetual-moon-38-mintnight-5.jpg

Bilekte bir sanat eseri gibi duran model gücünü, tamamen marka bünyesinde tasarlanıp üretilen, Caliber A&S 1612 mekanizmadan alıyor. 24 taşlı elden kurmalı mekanizma 3Hz (21.600vph) frekansında salınım yapıyor ve tam kurulumda 90 saat gibi efektif bir güç rezerv süresi sunuyor. Mekanizma durmadığı sürece astronomik ay evresi komplikasyonu 122 yıl boyunca ayar gerektirmeden doğru gösterim yapabiliyor. Mekanizmaya arkadan bakıldığında görünen ışıltılı Côtes de Genève deseni, dairesel saten yüzeyli çarklar, mavileştirilmiş ve yivli vidalar ve cilalı ve eğimli köprüler kullanıcıya görsel bir şölen vadediyor. 

arnold-son-perpetual-moon-38-mintnight-6.jpg

Sadece 18 adet ile sınırlı üretilen model, üst kısmında mavi astar kısmında ise pembe timsah derisi kullanılan kayış ve 22 parlak kesim pırlanta ile süslenen 18K beyaz altın toka ile bileğe sabitleniyor.

Model için belirlenen liste fiyatı ise CHF 64,600.

Benzer İncelemeler