alexa Quadran Edition | Royal TEC1 | Arnold & Son | Quadran Boutique | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Arnold & Son Royal TEC1 Quadran Edition

arnold-son-logo-new.png

Köklü geçmişiyle İsviçreli saat markaları arasında en kıdemli isimlerden biri olan Arnold & Son, markanın 250. kuruluş yıldönümü anısında tasarlanan ve Baselworld 2014 bünyesinde saatseverlerin beğenisine sunulan Arnold & Son Royal TEC1 modelinin, ülkemizin ünlü multi-brand lüks saat butiği Quadran için özel olarak hazırlanmış versiyonu sizlerle.

arnold-son-tec1-quadran-edition-1.jpg

Baselworld 2014 kapsamında tanıtılan yeni modeller arasında yer alan Arnold & Son Royal TEC1, markanın üçüncü Tourbillon özellikli modeli olma özelliğini taşıyor. Aynı zamanda marka bünyesinde üretilen ilk Tourbillon ve kolon çarklı otomatik kronograf model olma özelliği de yine Royal TEC1’a ait.

arnold-son-tec1-quadran-edition-4.jpg arnold-son-tec1-quadran-edition-10.jpg

Arnold & Son Royal TEC1 Koleksiyonu, 18K pembe altın, 18K pembe altın limitli versiyon ve bir de Paladyum’dan üretilmiş versiyon olmak üzere üç farklı modele sahipti. Bugün inceleme köşemizin konuğu olan versiyon ise, Türkiye’nin lüks saat alışverişi dendiğinde ilk akla gelen noktalarından biri olan Quadran Boutique için özel üretilmiş modeli.

arnold-son-tec1-quadran-edition-3.jpg

Arnold & Son Royal TEC1 Quadran Edition, 45mm çapında tasarlanmış paladyum bir kasa içerisinde geliyor. Mavi tonda hazırlanmış kadranı başarıyla taşıyan paladyum kasanın her iki yüzünde de yansıma önleyici kaplamaya sahip çizilmeye dayanıklı safir kristal camlar kullanılmış. Tamamı parlak yüzeylerden oluşan kasanın su geçirmezlik değeri ise 30 metre olarak belirlenmiş. Kasanın safir kristal cam bölmeli arka kapağında ithaf edildiği Quadran Boutique ile ilgili “Quadran Edition” ibaresinin yanında “Nice dostluklara” yazısı yer alıyor.

arnold-son-tec1-quadran-edition-5.jpg arnold-son-tec1-quadran-edition-6.jpg

Modelin kadranı open heart tarzı tasarlanmış. Koyu mavi zemin üzerine paladyum kasa ile uyumlu kolların ve indekslerin eşlik ettiği kadranda kronograf özelliğine ait 60 dakika alt kadranı saat 6 hizasına konumlandırılmış. Merkeze yerleştirilen saniye kolunun da kronograf özelliğine ait olduğunu da ayrıca belirtelim. Saat 10 ile saat 02 arasında kalan bölümde ise Tourbillon özelliğinin izlenebildiği perfore bölüm yerleştirilmiş.

arnold-son-tec1-quadran-edition-2.jpg arnold-son-tec1-quadran-edition-9.jpg

Arnold & Son Royal TEC1 Quadran Edition, diğer TEC1 modellerinde olduğu gibi markanın tamamen kendi tasarladığı ve ürettiği Caliber A&S8305 ile hayat buluyor. Markanın ilk kolon çarklı kronograf özellikli ve otomatik kurgulu Tourbillon kalibresi olan mekanizma 35mm x 8.83mm çapında tasarlanmış. Tam kurulumda 55 saatlik güç rezervi sunan mekanizma, 28.800vph (4Hz) çalışma hızıyla markanın ilk yüksek hızlı Tourbillon kalibresi unvanının da sahibi.

arnold-son-tec1-quadran-edition-11.jpg

Safir kristal cam bölmeli arka kapaktan zevkle izlenebilen mekanizma elle pahlanmış köprüler, parlatılmış kenarlar ve hem ana gövde hem de köprüler üzerine uygulanmış Co^tes de Gene`ve dekorasyonu ile klasik Haute Horlogerie süsleme tarzını barındırıyor. Mekanizmanın elle işlenmiş rotorunun 22K masif altından üretilmiş olduğunu da ekleyelim.

arnold-son-tec1-quadran-edition-7.jpg

Sadece 3 adet ile limitli Arnold & Son Royal TEC1 Quadran Edition mavi temaya uygun hazırlanmış timsah derisi kayış ve Arnold & Son imzalı paladyum katlanır klips ile satışa sunuluyor.

arnold-son-tec1-quadran-edition-8.jpg

Benzer İncelemeler