alexa 26231BA.ZZ.D027CA.01 | Royal Oak | Offshore | Audemars Piguet | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Audemars Piguet Royal Oak Offshore Chronograph (Ref. 26231BA.ZZ.D027CA.01)

Audemars Piguet, lüks spor kronograf segmentine yön veren efsane modeli Royal Oak Offshore modeli ile bir kez daha bizlerle. Ancak bugünkü konuğumuz, koleksiyonun kadın modelleri arasında yer alıyor.

26231ba-zz-d027ca-01-audemars-piguet-royal-oak-offshore-chronograph-1.jpg

Royal Oak Offshore, bugün lüks spor kronograf segmentinin en bilinen model aileleri arasında yer alıyor. Efsane Royal Oak konseptinin 20. yılını taçlandırmak için 1992 senesinde tasarlanan ilk ROO modelinin üzerinden bir hayli geçse de, koleksiyonun popülaritesi her geçen gün artmaya devam ediyor.

ROO, tasarım olarak oldukça maskülen bir çizgi kullanıyor. Bu derece “erkek” bir modeli, kadın zarafetine uygun şekilde tasarlamak eminiz AP için hiç de kolay olmamıştır zira burada kasayı birkaç mm küçültmekten çok daha önemli detaylardan bahsediyoruz. Neyse ki AP bu işin altından başarıyla kalkmasını da bilmiş. İnceleme köşemize konuk olan model, bu başarıyı gayet güzel bir şekilde gözler önüne seriyor.

26231ba-zz-d027ca-01-audemars-piguet-royal-oak-offshore-chronograph-kapak.jpg

Model 37mm çapında ve 12.35mm kalınlığında tasarlanmış bir kasa ile geliyor. Bugün pek çok markanın “oversized watches” trendinden vaz geçtiğini ve 36-38mm arası erkek modellerinin hak ettiği itibara tekrar kavuştuğunu gördüğümüz şu günlerde, bir kadın saati için hala iddialı kalabilecek bir ebattan bahsediyoruz.

26231ba-zz-d027ca-01-audemars-piguet-royal-oak-offshore-chronograph-4.jpg

18K sarı altından imal edilen kasa, materyalin özgül ağırlığının da etkisiyle bilekte kendini hissettiriyor. Ancak bu durum, narin bir kadın bileği için dahi rahatsızlık arz etmiyor. Kasa gibi yine altından üretilen bezeli 32 adet (1.02 carat) pırlantaya ev sahipliği yapıyor. Pırlantaların arasında model ailesinin imza detaylarından 8 adet vidanın da kullanılması, koleksiyonun DNA’sına yapılan hoş bir gönderme olarak yerini alıyor. Kasanın ön yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip, çizilmelere dayanıklı safir kristal cam görev yapıyor. Arka tarafta ise bizleri masif altın kapak karşılıyor. Sportif model, 50 metreye kadar su basıncına dayanabiliyor. Yani deniz kenarında veya havuzda saatinizi bileğinizde taşımaya devam edebiliyorsunuz.

26231ba-zz-d027ca-01-audemars-piguet-royal-oak-offshore-chronograph-3.jpg

Modelin kadranında, yine koleksiyonun imza detaylarından olan Tapisserie deseni yer alıyor. Ancak söz konusu model bir kadın saati olduğundan, desen için kullanılan oran da “Lady Tapisserie” adını taşıyor. Mavi zemin üzerinde yer alan kronograf alt-kadranları, genel renk temasına uygun şekilde, altın sarısı tonunda çalışılmış. Yine mavi hazırlanan alt-kadran kollarına, altın akrep, yelkovan, merkezi saniye kolu ve aplik indeksler eşlik ediyor. Tarih fonksiyonun okunduğu gösterge ise, saat 4:30 konumunda bulunuyor.

26231ba-zz-d027ca-01-audemars-piguet-royal-oak-offshore-chronograph-2.jpg

Göz alıcı model gücünü Calibre 2385 mekanizmadan alıyor. Otomatik mekanizma, tam kurulumda 40 saate kadar güç rezerv süresi sunabiliyor.

26231ba-zz-d027ca-01-audemars-piguet-royal-oak-offshore-chronograph-5.jpg

Sadece 100 adet ile limitli üretilen modele mavi kauçuk kayış ve 18K altın katlanır klips eşlik ediyor. Boutique Edition (yalnızca AP butiklerinden alınabilen) modelin liste fiyatı ise CHF 43'900.

26231ba-zz-d027ca-01-audemars-piguet-royal-oak-offshore-chronograph-6.jpg

Benzer İncelemeler