alexa Yeni Royal Oak | Frosted Gold | Audemars Piguet
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Audemars Piguet Royal Oak Selfwinding Chronograph 41mm Frosted Gold

Audemars Piguet, beğenilen Royal Oak Selfwinding Chronograph 41mm model ailesini, lüks ve el sanatlarını bir araya toplayan özel Frosted Gold teması ile yeniden yorumluyor.

ap-ro-selfwinding-chronograph-41mm-frosted-gold-1.jpg

Yeni versiyona geçmeden önce Royal Oak Selfwinding Chronograph model ailesini kısaca hatırlayalım. Markanın ürün grubuna 1997 yılında, Royal Oak koleksiyonunun 25. yıl dönümünü kutlamak amacıyla eklenen model, ilk tanıtıldığında 39mm çapında bir kasa ve Piguet tabanlı bir mekanizma ile geliyordu. Minör güncellemeler ile 2012 yılına kadar ulaşan model ailesi, aynı yıl 41mm çapındaki yeni kasasına merhaba dedi. Dışarıdan temin edilen mekanizmaya olan bağlılığına devam eden Royal Oak Selfwinding Chronograph, 2021 yılında tamamen AP çatısı altında geliştirilip üretilen ve Code 11.59 modelindeki otomatik kalibre temel alınarak tasarlanan, in-house mekanizmaya kavuştu.

Yeni tanıtılan modelin en önemli farkı, markaya özgü Frosted Gold (buzlu altın) yüzey işlemesine sahip 18K beyaz altın kasa ve bilezik olsa da, biz yine de güncel Royal Oak Selfwinding Chronograph platformunun özelliklerine de, bu yeni versiyon eşliğinde, kısaca değinelim.

ap-ro-selfwinding-chronograph-41mm-frosted-gold-3.jpg

Model 41mm çapında ve 12.38mm yüksekliğinde tasarlanmış, 18K beyaz altın kasa ve bilezik ile geliyor. Kasanın ve AP RO konseptine haklı şöhretini kazandıran bileziğin yüzeyinde ise, markanın ürün grubuna 2016 yılında eklenen, Frosted Gold işleme yer alıyor. Dövme tekniği olarak da bilinen bu yöntemin başarılı sanatkarlarından İtalyan Caroline Bucci tarafından geliştirilen bu işleme, saatin yatay yüzeylerine buzlu camı andıran bir görüntü katıyor. Model ailesinin sembol detaylarından sekizgen bezelin de yer aldığı kasa, kilitli kurma kolunun yanı sıra yine kilitli tasarlanmış kronograf butonlarına da ev sahipliği yapıyor. Her iki yüzünde de safir kristal camların bulunduğu kasa, 50 metreye kadar su geçirmiyor.

ap-ro-selfwinding-chronograph-41mm-frosted-gold-4.jpg

Yeni modele, hem beyaz altın tonuna hem de Frosted Gold yüzey dekorasyonuna fevkalade uyumlu bir duruş sergileyen, gri kadran eşlik ediyor. İsmi Royal Oak konseptiyle beraber anılır hale gelen Grande Tapisserie motifine de ev sahipliği yapan kadranda, baton kollar ve indeksler görev yapıyor. 3/6/9 diziliminde yerleştirilmiş kronograf sayaçlarına da yer veren kadran, saat 4:30 hizasına yerleştirilmiş pencereden gözüken gri tarih diskinin de yardımıyla, modelin gri temasına katkı sağlıyor.

ap-ro-selfwinding-chronograph-41mm-frosted-gold-2.jpg

Modelin içerisinde güncel Royal Oak Selfwinding Chronograph koleksiyonundan aşina olduğumuz Caliber 4401 görev yapıyor. Code 11.59 model ailesinde kullanılan mekanizma temel alınarak geliştirilen otomatik Flyback kronograf kalibre, tam kurulumda 70 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

ap-ro-selfwinding-chronograph-41mm-frosted-gold-5.jpg

Sadece 200 adet ile sınırlı sayıda üretilen model için belirlenen liste fiyatı ise EUR 78,900.

ap-ro-selfwinding-chronograph-41mm-frosted-gold-6.jpg

Benzer İncelemeler