alexa Bağımsızların Yarışına Çinli Katılımcı
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bağımsızların Yarışına Çinli Katılımcı

Avrupalı üreticilerin ağırlıkta olduğu bağımsız saatçilik yarışına Uzakdoğu’dan yeni bir temsilci katıldı.

bagimsizlarin-yarisina-cinli-katilimci-1.jpg bagimsizlarin-yarisina-cinli-katilimci-2.jpg

Bağımsız saatçiliğin horoloji dünyasındaki yeri yadsınamaz derecede önemli. Birbirinden özel saat ustalarının olağanüstü detaylarla bezenmiş saatleri, birçok meraklının hayallerini ya da bileklerini süslüyorlar. Avrupalı üreticilerin ağırlıkta olduğu bağımsız saatçilik yarışına Uzakdoğu’dan yeni bir temsilci katıldı.

bagimsizlarin-yarisina-cinli-katilimci-3.jpg

Çin’in Chongqing kentinden Qin Gan, Pastorale II modelini tanıttı. Adından da anlaşılacağı üzere bu saat Qin’in ilm saati değil. Pastorale I modelinde gösterdiği olağanüstü başarıyı daha önce de Quarter Strike prototipinde ispatlayan saat ustası son tasarımında rafine çizgilerle kusursuz detayları bir araya getirmeyi amaçlamış.

bagimsizlarin-yarisina-cinli-katilimci-4.jpg

38.5mm x 9.5mm ölçülerinde, 18 ayar beyaz ya da pembe altın kasa seçeneklerine sahip saatler, her detayda nefes kesici özellikleri bünyesinde barındırıyorlar. Her kasa versiyonu için farklı renkte kadrana sahip saatlerin indisleri siyah renkli mine ile doldurulmuşlar. Safir kristal cam ve arka kapağa sahip modeller 30 metreye kadar su geçirmezlik sunabiliyorlar.

bagimsizlarin-yarisina-cinli-katilimci-5.jpg

Ayna parlaklığında hazırlanmış ve alevle mavileştirilen paslanmaz çelik kollarla tamamlanan kadran, Çince hazırlanan logoyla taçlandırılıyor. Arka tarafta ise Longines 30L kalibresini kendine baz alan, birçok parçası elde üretilen, her detayda usta işçiliğe rastlanan kurmalı kalibre 1810 görünüyor. 18 taşlı kalibre saatte 18000 titreşimde çalışıyor ve 36 saatlik güç rezervine sahip. 

bagimsizlarin-yarisina-cinli-katilimci-6.jpg bagimsizlarin-yarisina-cinli-katilimci-7.jpg

Qin Gan, yılda 15 adetle sınırlı sayıda bir üretim kapasitesine sahip. Saatlerin liste fiyatı ise 46.000 USD + vergiler olarak açıklandı. Çinli üreticiler ucuz segmentte ulaşılabilir fiyatlara çıkardıkları saatler ile meşhurlar ancak Pastorale II kesinlikle bu tanıma uyan bir saat değil. Anlaşılan o ki, Qin Gan, ucuzlukla ilişkilendirilen Çinli saat imajını mümkün olan en zor ve özel yolla kırmaya çalışıyor.

Benzer İncelemeler