alexa Baselworld 2017 Omega Yenilikleri | 1957 Trilogy | Seamaster | Speedmaster | Omega | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Baselworld 2017 Omega Yenilikleri

omega-logo.png

Omega, hem köklü tarihini taçlandıran, hem de gelişen teknoloji ile birlikte değişen beklentilere cevap veren yeni modellerinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Omega 1957 Trilogy Limited Editions

Omega’nın 1957 yılında tanıttığı 3 özel modelin 60. yılı anısına yeniden piyasaya sürdüğü Trilogy seti, daha şimdiden koleksiyonerlerin yakın markajına girmiş durumda. Set, 557 adetle sınırlı sayıda üretilecek ve 3 saatin yanı sıra 6 adet de kayış ile beraber sunulacak. Saatleri teker teker satın almak da mümkün. Her saatin üretim adetinin 3557 ile sınırlı olduğunu belirtmekte fayda var.

omega-1957-trilogy-limited-edition-3.jpg

Serinin ilk üyesi Speedmaster modeli. 38,6mm’lik paslanmaz çelik kasaya sahip saatin kalbinde kurmalı kalibre 1861 yer alıyor. 60 metre su geçirmezliğe sahip modelde mika cama yer verilmiş.

Yeni modellerden bir diğeri ise Railmaster. 38mm’lik paslanmaz çelik kasa ve in-house otomatik kalibre 8806’ya sahip modelin karakteristik özelliği ise 15.000 Gauss manyetik akıya dayanabilmesi.

Ailenin son üyesi ise Seamaster modeli. 39mm’lik paslanmaz çelik kasaya ve otomatik kalibre 8806’ya sahip modelin su geçirmezlik değeri, bir dalgıç saatine yakışacak seviyede, 300 metre olarak belirlenmiş.

omega-1957-trilogy-limited-edition-4.jpg

Omega Seamaster Planet Ocean Big Blue

Omega’nın büyük ilgi toplayan dalgıç serisi Planet Ocean’ın yeni modeli Big Blue, 45.5mm çapındaki mavi seramik kasası ve turuncu detaylarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. 600 metre su geçirmezliğe sahip model, ön ve arka yüzeyinde safir kristal camlara ve helyum vanasına sahip. Arka kapakta cam kullanımına rağmen 15.000 Gauss’luk manyetik akı direncine sahip kalibre 8906 ise apayrı bir başarı hikayesi. Liquidmetal bezel ile yüksek performans gösteren model, GMT komplikasyonuyla kullanışlılıkta da bir adım öne çıkıyor.

Omega-Seamaster-planet-ocean-big-blue-3.jpg

Omega-Seamaster-planet-ocean-big-blue-1.jpg Omega-Seamaster-planet-ocean-big-blue-2.jpg

Omega Speedmaster Racing Master Chronometer

Markanın efsanevi serisi Speedmaster’in yeni modeli 44.25mm’lik paslanmaz çelik veya 18K pembe altın kasaya, ön ve arka yüzlerde safir kristal camlara ve 50 metrelik su geçirmezlik değerine sahip. In-house geliştirilen otomatik kurgulu ve bi-compax kronograflı kalibre 9901, METAS sertifikasına sahip. Turuncu detaylar ve mikro delikli kayış gibi birçok sportif unsur barındıran bu özel modele, temmuz itibariyle Omega butikleri vasıtasıyla ulaşmak mümkün olacak. 

omega-speedmaster-racing-master-chronometer-1.jpg

omega-speedmaster-racing-master-chronometer-3.jpg omega-speedmaster-racing-master-chronometer-4.jpg

Omega Seamaster Aqua Terra 150 M Master Chronometer

Tercihen 38mm veya 41mm’lik kasa seçenekleriyle sunulan yeni Aqua Terra modelleri, şıklık ve sportifliği bir arada yakalamak isteyen saat severlere hitap ediyor. Çelik veya Sedna Gold kasa ile sunulan yeni saatlerin kalbinde, kalibre 8900 serisi mekanizmalar bulunmakta. Modelin isminde de anlaşılacağı üzere Aqua Terra koleksiyonu 150 metreye kadar su geçirmezlik sunuyor.

omega-seamaster-aqua-terra-1.jpg

Benzer İncelemeler