alexa Ref. 10347 | Baume & Mercier | Promesse Moon Phase
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Baume & Mercier Promesse Moon Phase (Ref. 10347)

00_bm_logo.jpg

İsviçre saat endüstrisinin köklü markalarından Baume & Mercier, SIHH 2017 kapsamında saatseverlerin beğenisine sunduğu Promesse Moon Phase (Ref. 10347) modeliyle inceleme köşemize konuk oldu. Ay fazı özelliğiyle dikkat çeken model gece mavisi tonunda hazırlanmış kadranıyla göz kamaştırıyor.

baume-mercier-promesse-10347-3-.jpg

Baume & Mercier’in SIHH 2017 kapsamında tanıttığı yenilikler arasında bulunan model, markanın beğenilen ürün grubu Promesse Koleksiyonu dahilinde yer alıyor.  Geleneksel saatçiliğin en estetik komplikasyonlarından biri olarak kabul edilen ay fazı göstergesi özelliği taşıyan yeni model pırlanta bezeli kasası ve yine pırlantalarla süslenmiş gece mavisi tonundaki kadranıyla dikkat çekiyor.

baume-mercier-promesse-10347-1-.jpg

Saatin oval formda tasarlanmış kasası paslanmaz çelikten üretilmiş. 34.40mm gibi modern kadın saatleri söz konusu olduğunda oldukça dengeli bir çapa sahip olan kasanın ön yüzünde, yansıma önleyici kaplamaya sahip çizilmeye dayanıklı safir kristal cam tercih edilmiş. 8.73mm kalınlığı ve kısa boynuz yapısıyla en zarif bileklerde bile konforlu bir kullanım sunan kasanın su geçirmezlik değeri de 50M olarak ayarlanmış. Masif paslanmaz çelikten üretilen arka kapağın kasa ile olan bağlantısı için dört adet minyatür vida kullanılmış.

baume-mercier-promesse-10347-5-.jpg

Ref.10347 ürün kodlu modelin en önemi özelliklerinden biri şüphesiz tasarımında kıymetli taşlara yer veriyor olması… Modelin kasasının sağ ve sol kenarlarına açılan hilal şeklindeki bölmelerin her birine 15 adet pırlanta yerleştirilmiş. Kasada kullanılan toplam 30 adet pırlantanın ağırlığı 0.38 karat olarak ölçülmüş.

baume-mercier-promesse-10347-9-.jpg

Yeni modelin bir diğer dikkat çekici özelliği ise gece mavisi tonunda hazırlanmış muhteşem kadranı… 3, 6, 9 ve 12 saat markörlerinde dört adet pırlantanın (0,02 karat toplam) kullanıldığı kadranın rengi, merkezden dışarı doğru degrade şekilde koyulaşan mavi tonunda seçilmiş. Mavi tonu ve pırlanta saat markörlerinin etkisiyle yıldızlarla dolu bir gecede gökyüzünün nasıl göründüğünü akla getiren kadranda Dauphine tarzında hazırlanmış akrep ve yelkovan kullanılmış. Saate ismini veren ay fazı penceresi ise biraz sıra dışı bir yer olan kadranın üst yarısına yerleştirilmiş. Mat siyah zemin üzerine gümüş renkli ay ve yıldız figürlerinin işlendiği ay fazı diski, kadranın genel renk bütünlüğüyle mükemmel uyum sağlamış.

baume-mercier-promesse-10347-6-.jpg baume-mercier-promesse-10347.jpg

Baume & Mercier Promesse Moon Phase Ref. 10347 içerisinde Ronda Caliber Ref. 708 quartz mekanizma kullanılmış. Kadran rengi ile uyumlu lacivert timsah derisi kayışa, mat ve parlak yüzeylere yer veren paslanmaz çelikten yapılmış, Baume & Mercier imzalı toka eşlik etmiş.

baume-mercier-promesse-10347-2-.jpg baume-mercier-promesse-10347-4-.jpg

Benzer İncelemeler