alexa Burning Skull | BR 01 | Bell & Ross | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bell & Ross BR 01 Burning Skull

bell-and-ross-logo.png

Havacılıktan ilham alan BR 01 koleksiyonu ile saat dünyasının ikonik modelleri arasına girmeyi başaran Bell & Ross, kült serinin dövme sanatından esinlenerek tasarlanan yeni limitli modeli BR 01 Burning Skull ile beğeni topladı.

İsviçreli saat üreticisi Bell & Ross 2000li yılların ortalarında BR 01 serisini ilk tanıttığı zaman saat dünyasının gündemine oturmuş, olumlu ve olumsuz pek çok eleştirinin de hedefi olmuştu. Yıllar içinde saatseverler tarafından sadece benimsenmekle kalmayıp kendi hayran kitlesini de oluşturmayı başaran BR 01 serisi halen markanın en beğenilen modelleri arasında yer almaya da devem ediyor. Geçen on yıllık zaman zarfında şöhretinden bir şey kaybetmeden yoluna devam eden serinin yüzünün eskidiğini düşünenler de yok değil. İşte tam bu noktada devreye giren özel edisyon konsepti Bell & Ross’un da kurtarıcısı oluyor. Dönem dönem çıkarttığı özel ve limitli edisyonlarla ürün grubuna olan ilgiyi sıcak tutmayı başaran markanın belki de en ”özgün” limitli edisyonu Bell & Ross BR 01 Burning Skull sizlerle...

Bell-Ross-Burning-Skull-1.jpg

Serinin sembolü haline gelmiş, uçak kokpitinde yer alan göstergelerden ilham alan kare formundaki kasayla hazırlanan Bell & Ross BR 01 Burning Skull, kasanın her tarafında yer alan işlemeleriyle dikkat çekiyor. Klasik dövme sanatından esinlenerek hazırlanmış motiflerin saate bambaşka bir hava kattığını söylemek mümkün zira seriye ilham kaynağı olan kare kasanın özünü oluşturan “tool watch” konseptinden eser kalmadığını söyleyebiliriz.

BR-01-Burning-Skull.png BR-01-Burning-Skull-verso.jpg

Bell & Ross BR 01 Burning Skull modelinin 46mm çapındaki kasası paslanmaz çelikten üretilmiş. Kasanın tamamını kaplayan alev motifi ise lazerle işlenmiş. Lazerle yapılan motiflerin daha belirgin hale gelmesi için önce içi özel bir iğne sayesinde mürekkep ile doldurulmuş, daha sonra da yapılan işlemin kalıcılığını en üst düzeye taşımak için kasalar sıcak fırınlarda bekletilmiş.

Bell-Ross-Burning-Skull-3.jpg

Saatin kadranında modele adını da kazandıran kuru kafa motifi yer alıyor. Dövme sanatının vazgeçilmez motiflerinden olan kuru kafa, mat siyah hazırlanmış SuperLuminova zeminde fırlamış gibi duruyor. Kılıç ve hançer formunda tasarlanmış kolların eşlik ettiği kadranı hemen üzerinde yer alan çizilmeye dayanıklı safir kristal cam koruyor.

Bell-Ross-Burning-Skull-6.jpg

Saatin içerisinde markanın BR-CAL.302 referanslı ( ETA 2892 tabanlı ) otomatik kalibresi görev yapıyor. Modelin üzerinde koyu kahverengi timsah derisi kayış ve paslanmaz çelik toka yer alıyor.

500 adet ile sınırlandırılmış üretime sahip modelin satış noktalarına ulaşması için Ekim 2016 öngörülüyor.

Benzer İncelemeler