alexa Bell & Ross | BR 03-94 | Blue Steel
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bell & Ross BR 03-94 Blue Steel

bell-and-ross-logo.png

Uçak kokpitlerinde yer alan göstergelerden esinlenerek hazırlanan kendine has modelleri ile saat dünyasının kült isimleri arasına giren Fransız marka Bell & Ross, BR 03-94 ürün grubunda yer alan BR0394-BLU-ST/SCA referanslı modeli ile inceleme köşemize konuk oldu.

bell-ross-br-03-94-blue-steel-3-.jpg

Markanın sembol ürün grupları arasında yer alan kare formunda tasarlanmış kasa ile sunulan model için, koleksiyonun orta boyu diyebileceğimiz 42mm çapa sahip kasa tercih edilmiş. Paslanmaz çelikten üretilen kasa, mat yüzey formu ile oldukça profesyonel bir görüntüye kavuşmuş. Ön yüzünde çizilmeye dayanıklı safir kristal camın yer aldığı kasanın arka yüzünde ise model ile ilgili bilgilerin yer aldığı masif paslanmaz çelik kapak tercih edilmiş. 

bell-ross-br-03-94-blue-steel-4-.jpg

100M su geçirmezlik değeriyle günlük kullanım kadar hafif su aktivitelerine de uygun bir profil çizen kasanın kronograf butonları ve ayar tepesi de yine Bell & Ross’un konsepte has tarzında tasarlanmış.

bell-ross-br-03-94-blue-steel-6-.jpg bell-ross-br-03-94-blue-steel-5-.jpg

Modelin oldukça sade ancak işlevsel tasarlanan kadranı için, Sun-Burst efektine sahip mavi zemin tonu tercih edilmiş. Sadece saat 12 ve 6 konumlarında yer alan büyük rakam saat markörleriyle oldukça profesyonel bir görüntü sunan kadranın geri kalan indekslerinin tamamı baton tarzında tasarlanmış. Son iki senenin en popüler kadran renklerinden olan mavi tonu ile kontrast bir görüntü sunan rodyum kaplamalı kollar ve indeksler için baton formu kullanılmış. SuperLuminova fosfor malzemesi ile karanlık ortamlarda da optimum okunabilirlik sunan kadranın saat 4 ile 5 arasına denk gelen kısmına tarih penceresi eklenmiş. Bi-Compax formunda hazırlanan kronograf fonksiyonuna ait al kadranlar da saat 3 ve 9 konumlarında yerlerini almış. 

bell-ross-br-03-94-blue-steel-1-.jpg

Modelin içerisinde Bell & Ross Caliber Ref. BR301 mekanizma kullanılmış. 28800vph hızında çalışan otomatik kurgulu mekanizma tam kurulumda 42 saatlik güç rezervi sunuyor. 30 dakika sayaçlı Bi-Compax kronograf modülü bulunan mekanizmanın zaman fonksiyonu dışında, bir de tarih özelliği yer alıyor.

bell-ross-br-03-94-blue-steel-7-.jpg

Bell & Ross BR0394-BLU-ST/SCA modeli mavi dana derisi kayış ile satışa sunuluyor. Modelin aynı zamanda bir de siyah kauçuk kayış alternatifi bulunuyor.Yumuşak yapısı sayesinde pek de kompakt diyemeyeceğimiz modeli başarıyla dengeleyen ve konforlu kullanım imkânı sunan kayışa kasa ile uyumlu şekilde mat paslanmaz çelikten yapılmış B&R imzalı standart toka eşlik ediyor.

bell-ross-br-03-94-blue-steel-9-.jpg bell-ross-br-03-94-blue-steel-8-.jpg

Havacılık temalı modellerden veya kült kabul edilen tasarımlardan hoşlanan kullanıcılar için oldukça şık bir alternatif olan Bell & Ross BR0394-BLU-ST/SCA, “tool watch” görüntüsü ve göz alıcı mavi kadranı ile koleksiyonun en versatil örneklerinden biri olarak bizden tam not alıyor.

bell-ross-br-03-94-blue-steel-11-.jpg

Benzer İncelemeler