alexa S-23833 | Bell & Ross | BR 03-94 | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bell & Ross BR 03-94 S-23833

bell-and-ross-logo.png

Havacılık odaklı tasarımları ve uçak kokpitlerinde yer alan göstergelerden ilham alınarak hazırlanan kült modelleri ile saat dünyasının ikonik markaları arasında yer alan Bell & Ross, BR 03-94 ürün grubunda yer alan S-23833 referanslı modeli ile mercek altında.

Markanın bir nevi simgesi haline gelen kare kasa içerisinde sunulan model için 42mm çap ölçüsüyle koleksiyonun orta boy serisi olarak adlandırabileceğimiz sahip BR-03 model platformu tercih edilmiş. Dengeli çap ölçüsü sayesinde bilekte oldukça konforlu bir kullanım olanağı sunan kasa, paslanmaz çelikten üretilmiş. Neredeyse tamamı mat yüzey formuyla hazırlanan kasa, ürün grubunun “profesyonel enstrüman” tarzı karakteriyle örtüşen şık bir duruşa kavuşmuş.

bell-ross-br-03-94-black-steel-6-.jpg

Ön yüzünde çizilmeye dayanıklı safir kristal camın yer aldığı kasanın arka yüzünde ise model ile ilgili bilgilerin yer aldığı masif paslanmaz çelik kapak tercih edilmiş. 100M su geçirmezlik değeriyle günlük kullanım kadar hafif su aktivitelerine de uygun bir profil çizen kasanın kronograf butonları ve ayar tepesi de yine Bell & Ross’un konsepte has tarzında tasarlanmış.

bell-ross-br-03-94-black-steel-3-.jpg bell-ross-br-03-94-black-steel-4-.jpg

Modelin oldukça sade tasarlanan kadranı için Sun-Burst efektli siyah zemin tercih edilmiş. Sadece saat 12 ve 6 konumlarında yer alan büyük rakam saat markörleriyle oldukça profesyonel bir görüntü sunan kadranın geri kalan indekslerinin tamamı baton tarzında tasarlanmış. Siyah üzerinde yarattığı fevkalade kontrast ile saatin okunabilirliğini maksimum seviyeye çıkaran beyaz indekslere eşlik eden kırmızı detaylar da modelin sportif karakterini ön plana taşımış. SuperLuminova fosfor malzemesi ile karanlık ortamlarda da optimum okunabilirlik sunan kadranın saat 4 ile 5 arasına denk gelen kısmına tarih penceresi eklenmiş. Bi-Compax formunda hazırlanan kronograf fonksiyonuna ait al kadranlar da saat 3 ve 9 konumlarında yerlerini almış.

bell-ross-br-03-94-black-steel-2-.jpg

Modelin içerisinde Bell & Ross Caliber Ref. BR301 mekanizma kullanılmış. 28800vph hızında çalışan otomatik kurgulu mekanizma tam kurulumda 42 saatlik güç rezervi sunuyor. 30 dakika sayaçlı Bi-Compax kronograf modülü bulunan mekanizmanın zaman fonksiyonu dışında, bir de tarih özelliği yer alıyor.

bell-ross-br-03-94-black-steel-5-.jpg

Bell & Ross BR 03-94 S-23833 modeli siyah dana derisi kayış ile satışa sunuluyor. Yumuşak yapısı sayesinde pek de kompakt diyemeyeceğimiz modeli başarıyla dengeleyen ve konforlu kullanım imkânı sunan kayışa kasa ile uyumlu şekilde mat paslanmaz çelikten yapılmış B&R imzalı standart toka eşlik ediyor.

bell-ross-br-03-94-black-steel-8-.jpg bell-ross-br-03-94-black-steel-7-.jpg

Farklı ve dikkat çekici saatlerden hoşlanan kullanıcılar için oldukça şık bir alternatif olan Bell & Ross BR 03-94 S-23833, abartısız detayları ve modelin esin kaynağı olan profesyonel havacılık ekipmanlarını hatırlatan işlevselliği ile serinin en başarılı versiyonlarından biri olarak arşivimizde yerini alıyor.

bell-ross-br-03-94-black-steel-9-.jpg bell-ross-br-03-94-black-steel-10-.jpg

Benzer İncelemeler