alexa Bell & Ross | BR 03 | Gyrocompass | BR03A-CPS-CE/SRB
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bell & Ross BR 03 Gyrocompass

Bell & Ross, saat dünyasının ikonları arasına giren BR 03 model ailesini pusula temasıyla bir kez daha saat severlerin beğenisine sunuyor.

bell-ross-br-03-gyrocompass-1.jpg

Saat dünyasının Fransız asıllı aykırı ismi Bell & Ross, uçak kokpitlerinden ilham alan kare kasalı modellerine eklediği yeni versiyonlarla hayranlarının gönlünde taht kurmaya devam ediyor. İlk başta sınırlı bir meraklı kitlesinin rağbet gösterdiği model ailesi, markanın tasarım konusundaki üstün başarısı sayesinde, pusula, altimetre hatta radar gibi uçuş enstrümanlarını bileklere taşıyan eksantrik versiyonlara ev sahipliği yapıyor. Özgün serinin son modellerinden BR 03 Gyrocompass, pusula teması ile model ailesinin askeri havacılık köklerine yerinde bir göndermede bulunuyor.

bell-ross-br-03-gyrocompass-2.jpg

Yeni model, 41mm x 41mm x 10.6mm boyutlarında tasarlanmış, güncel BR 03 tarzı kasa ile geliyor. Geniş kenar ölçüsüne rağmen görece düşük yüksekliği ile bilekte yayvan ama konforlu bir tecrübe sunan kasa, markanın ileri teknoloji ürünü siyah seramik alaşımından üretiliyor. Seramiğin zamanın ve kullanımın yıpratıcı etkilerine olan direnci sayesinde modelin ilk günkü kondisyonunu uzun yıllar boyunca koruyabilmesine olanak sağlayan alaşım, mikro-kumlama yüzeyi ile saatin taktik karakterini öne çıkarıyor. Ön yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip düz safir kristal cam, arka yüzünde ise masif seramik kapak bulunan sportif kasa, 100 metre su geçirmezlik değeri ile hafif su aktivitelerine de yeşil ışık yakıyor.

bell-ross-br-03-gyrocompass-3.jpg

Modelin öne çıkan özelliği olan pusula, bu modelde daha sade bir çalışma prensibini kadrana taşıyor. 2013 yılında tanıtılan pusula temalı BR 03 modelinin aksine bu özellik, diskler yerine kollar vasıtasıyla kullanılıyor. Siyah mat kadranda SLN ile basılmış dört ana noktanın yer aldığı bir artı işareti bulunuyor. Kadranın can alıcı özelliği jet uçağı şeklindeki akrep, sarı SLN ile renklendiriliyor. Dakika ve saniye kolları geleneksel ve sade mat siyah tarzda tasarlanırken, saat 4 ile 5 arasındaki dairesel tarih penceresi detayı da kadranda yerini alıyor. 

bell-ross-br-03-gyrocompass-4.jpg

Yeni model gücünü, yeni nesil Sellita SW300-1 tabanlı, BR-CAL.302 mekanizmadan alıyor. 4Hz (28.800vph) frekansında salınım yapan kalibre, 54 saate uzatılmış güç rezerv süresi ile sadece işini iyi yapmakla kalmayıp günümüz standartlarına ve beklentilerine uygun bir performans sergiliyor.

bell-ross-br-03-gyrocompass-5.jpg

Sadece 999 adet ile limitli üretilen model, siyah kauçuk kayış ve yine siyah sentetik kayış ile satışa sunuluyor.

Benzer İncelemeler