alexa Bell Ross | BR 05 | Copper | Brown Dial | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bell & Ross BR 05 Copper-Brown Dial

Fransız menşeli butik marka, lüks spor saat kategorisindeki genç temsilcisini bakır tonlu yeni bir kadranla buluşturuyor.

bell-ross-br-05-copper-brown-dial-1.jpg

Bell & Ross BR 05 koleksiyonu ilk tanıtıldığında, Parisli markayı üne kavuşturan, havacılık temalı, kare içinde daire tasarımına daha sade ve çok yönlü bir yorum katmıştı. Üç kollu modellerle başlayan koleksiyon zaman içerisinde GMT ve kronograf gibi versiyonlara kavuşurken, renk ve malzeme seçenekleri açısından da gelişim gösterdi. Modern koleksiyonun en yeni üyesi ise, bakır tonundaki kadranıyla tekrar gözleri BR 05 ürün grubuna çevirdi.

bell-ross-br-05-copper-brown-dial-2.jpg bell-ross-br-05-copper-brown-dial-3.jpg

Yeni model 40mm çapında ve 10.33mm yüksekliğinde tasarlanmış, paslanmaz çelik kasa ile geliyor. Markanın ikonik kare içinde yuvarlar konseptini daha yumuşak hatlarla yeniden yorumlayan tasarımıyla dikkat çeken kasa, mat ve parlak yüzeylere ev sahipliği yapıyor. Ön ve arka yüzünde safir kristal camların bulunduğu sportif kasa, kilitli kurma kolunun da yardımıyla 100 metreye kadar su direnci sunuyor.

bell-ross-br-05-copper-brown-dial-4.jpg bell-ross-br-05-copper-brown-dial-5.jpg

Şık model, yavaş yavaş yüzünü göstermeye başlayan sonbaharı çağrıştıran, bakır tonlu kadranı ile dikkat çekiyor. Güneş ışını efektli yüzeyiyle kahverenginin birçok tonuna bürünebilen kadran, Super-LumiNOVA uygulanmış bileşenleri sayesinde az ışıklı ortamlarda da yüksek okunabilirlik sunuyor.

bell-ross-br-05-copper-brown-dial-6.jpg

Yeni modelin içerisinde, Sellita SW-300 tabanlı, Caliber BR-CAL.321 görev yapıyor. 4Hz (28.800vph) frekansında çalışan otomatik mekanizma, tam kurulumda 42 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. Perfore rotorla kurulan şık mekanizma, safir kristal cam bölmeli arka kapaktan izlenebiliyor. 

bell-ross-br-05-copper-brown-dial-7.jpg

Sportif model, metal bilezik ve kahverengi kauçuk kayış ile satışa sunuluyor. Modele dair referans ve fiyat bilgileri ise şöyle:

bell-ross-br-05-copper-brown-dial-9.jpg

BR05A-ST/SRB – kauçuk kayış - EUR 4,400

bell-ross-br-05-copper-brown-dial-8.jpg

BR05A-ST/SST – metal bilezik - EUR 4,900

Benzer İncelemeler