alexa Bell & Ross | BR 05 | GMT | Sky Blue | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bell & Ross BR 05 GMT Sky Blue

Bell & Ross, lüks spor saat segmentindeki genç model ailesi BR 05 GMT modeline gök mavisi kadranıyla öne çıkan yeni bir referans ekledi.

bell-ross-br-05-gmt-sky-blue-1.jpg bell-ross-br-05-gmt-sky-blue-2.jpg

Fransız menşeli markanın beğenilen ürün grupları arasında yer alan BR 05, 2019 senesinde Bell & Ross kataloglarına eklenmişti. Tanıtıldığı günden bu yana markanın DNA’sını modern ve her okazyona uygun bir tasarımla harmanlayan şık koleksiyon, GMT özellikli yeni bir model ile yeniden saat severlerle buluştu. Seyahatlerin sıklaştığı yaz sezonuna gönderme yapan gök mavisi kadranıyla dikkat çeken yeni model, mükemmel fiyat/performans kabiliyeti ile de göz doldurdu.

bell-ross-br-05-gmt-sky-blue-3.jpg bell-ross-br-05-gmt-sky-blue-4.jpg

Yeni model, BR 05 GMT koleksiyonundan hatırlayacağımız, 41mm çapında ve 11.1mm kalınlığında tasarlanmış, paslanmaz çelik kasa ile geliyor. Mat ve parlak yüzeylere yer veren kasanın ön yüzünde koleksiyonun imza detayı olan, dört vidalı bezel yer alıyor. Ön ve arka yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristallerin görev yaptığı sportif kasa, kilitli kurma kolunun da yardımıyla WR100M değere ulaşıyor.

bell-ross-br-05-gmt-sky-blue-5.jpg

Şık modele, capcanlı tonuyla göz kamaştıran, mavi bir kadran eşlik ediyor. Güneş ışını formundaki zemin deseniyle farklı açılardan gelen ışık altında mavinin onlarca tonuna bürünen kadran, aynı tonda diskle donatılmış tarih penceresine ev sahipliği yapıyor. Gece/gündüz özellikli 24 saat skalasının yanı sıra SLN dolgulu aplik indekslere ve baton kollara da yer veren göz alıcı kadran, hemen her ortamda yeterli okunabilirlik sunuyor.

bell-ross-br-05-gmt-sky-blue-6.jpg

Yeni model, BR-CAL.325 mekanizma ile hayat buluyor. Sellita SW-330 tabanlı otomatik mekanizma, bağımsız ayarlanabilen kola sahip GMT özelliği ile kullanıcı dostu bir tecrübe vadediyor.  4Hz (28.800vph) frekansında çalışan mekanizma, tam kurulumda 42 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

Versiyona göre metal bilezik veya mavi kauçuk kayış ile satışa sunulan model için referans ve fiyat bilgisi ise şöyle;

bell-ross-br-05-gmt-sky-blue-7.jpg

BR05G-PB-ST/SST – çelik bilezik – EUR 5,700.

bell-ross-br-05-gmt-sky-blue-8.jpg

BR05G-PB-ST/SRB – kauçuk kayış – EUR 5,200

Benzer İncelemeler