alexa BR05A-BLU-SKST/SST | BR05A-BLU-SKST/SRB | BR 05 | Skeleton Blue | Bell & Ross | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bell & Ross BR 05 Skeleton Blue Limited Edition

Fransız menşeli butik üretici Bell & Ross, farklı geri dönüşler alan BR 05 model ailesine yeni bir versiyon ekledi. Yeni model, mavileştirilmiş iskelet kadranı ile dikkat çekiyor.

br05a-blu-skst-sst-bell-ross-br-05-skeleton-blue-limited-edition-1.jpg

Markanın 2019 yılında ürün grubuna eklenen model ailesi BR 05, yumuşak hatları ve entegre bilezik seçeneği ile bir hayli kendisinden söz ettirmiş, kutuplaşan yorumlarla saat dünyasının ilgi çeken yenilikleri arasında yer almıştı. Model ailesinin başarısından memnun görünen Bell & Ross, seriye bir de limitli üretim iskelet versiyon ekledi.

br05a-blu-skst-sst-bell-ross-br-05-skeleton-blue-limited-edition-6.jpg

Yeni model 40mm çapında ve 10.4mm yüksekliğinde tasarlanmış, paslanmaz çelik bir kasa ile geliyor. Yuvarlatılmış köşeleri ve küçük kadran açıklığı nedeniyle olduğundan daha küçük bir duruş sergileyen kasanın her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar kullanılmış. Sportif kasa, kilitli ayar kolunun da yardımıyla 100 metre su basıncına dayanıklı tasarlanmış.

br05a-blu-skst-sst-bell-ross-br-05-skeleton-blue-limited-edition-2.jpg br05a-blu-skst-sst-bell-ross-br-05-skeleton-blue-limited-edition-4.jpg

Modelin en ayırt edici özelliği ise şüphesiz iskelet kadranı. Mavileştirilmiş kadran hem konsepte renk açısından destek verirken modelin sportif karakterini endüstriyel detaylar pekiştirmeyi başarmış. Super-LumiNOVA fosfor malzemeli kollar ve indeksler ile hemen her ortamda optimal okunabilirlik sunan kadranda tarih penceresi dahil herhangi ek bir özelliğe yer verilmemiş.

br05a-blu-skst-sst-bell-ross-br-05-skeleton-blue-limited-edition-3.jpg

Yeni versiyon, markanın birçok modelinden aşina olduğumuz, Sellita SW300 tabanlı Caliber BR-CAL.322 mekanizma ile çalışıyor. Tam kurulumda 40 saate kadar güç rezerv süresi sunabilen otomatik mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor.

bell-ross-br-05-skeleton-blue-limited-edition.jpg

Bell & Ross BR 05 Skeleton Blue Limited Edition metal bilezik (Ref. BR05A-BLU-SKST/SST) veya mavi kauçuk kordon (Ref. BR05A-BLU-SKST/SRB) ile tercih edilebiliyor.

br05a-blu-skst-sst-bell-ross-br-05-skeleton-blue-limited-edition-5.jpg br05a-blu-skst-srb-bell-ross-br-05-skeleton-blue-rubber-limited-edition-1.jpg

Bell & Ross BR 05 model ailesini ilk tanıtıldığı zaman bileğimde denemiş, açıkçası pek de başarılı bulmamıştım. Bunun en önemli sebebi ise kenarları yuvarlatılarak Tool Watch karakterinden uzaklaşan kasa tasarımı olmuştu. Mavileştirilmiş ve iskelet tarzında bir kadranın düşüncelerimi olumlu ya da olumsuz yönde değiştireceğini sanmıyorum. Ancak modeli sempati duyanlar için bu yeni versiyonun başarılı olacağına da şüphem yok.

br05a-blu-skst-srb-bell-ross-br-05-skeleton-blue-rubber-limited-edition-2.jpg

Benzer İncelemeler