alexa BRS-CAMO-ST | BR S | Grey Camouflage | Bell & Ross | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bell & Ross BR S Grey Camouflage (Ref. BRS-CAMO-ST)

İnceleme köşemizde yine bir Bell & Ross ile beraberiz. Uçak kokpitlerinde yer alan göstergelerden esinlenerek tasarladığı modelleri ile saat dünyasının özgün isimleri arasına giren Fransız menşeli marka, kadın kullanıcıları hedef alarak tasarladığı BR S Grey Camouflage modeli ile mercek altında.

brs-camo-st-bell-ross-br-s-grey-camouflage-1.jpg

Özellikle havacılık temalı modelleri ile kendi hayran kitlesini oluşturmayı başaran Fransız menşeli butik marka Bell & Ross, kadın saatleri tasarlama konusundaki yeteneğini gözler önüne seren bir diğer modeli Bell & Ross BR S Grey Camouflage ile sayfalarımıza konuk oldu.

brs-camo-st-bell-ross-br-s-grey-camouflage-8.jpg

Markanın ikonik Aviation Koleksiyonu altında yer alan model, 39mm çapında hazırlanmış klasik BR tarzı kasa ile geliyor. 100 metre / 10 bar su geçirmezlik değeri ile hafif su aktivitelerine de izin veren kasa paslanmaz çelikten üretilmiş. Ön yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip çizilmelere dayanıklı safir kristal camın görev yaptığı kasanın arka yüzünde ise üzerinde model ile ilgili bilgilerin yer aldığı masif paslanmaz çelik kapak yer alıyor.

brs-camo-st-bell-ross-br-s-grey-camouflage-2.jpg brs-camo-st-bell-ross-br-s-grey-camouflage-3.jpg

Modelin şüphesiz en çok dikkat çeken kısmı olan kadran, feminen tasarımlar için pek de alışık olmadığımız kamuflaj deseni ile tasarlanmış. Kadranın alışılmışın dışında kalan tarzına bir diğer örnek detay da kullanılan malzeme zira kadran sedeften üretilmiş. Günümüz modasında kendine sıklıkla yer bulan kamuflaj motifinin gayet feminen bir malzeme olan sedef ile bu derece uyumlu bir ikili oluşturması da markanın tasarım konusundaki yeteneğini gözler önüne seren bir detay olmuş.

brs-camo-st-bell-ross-br-s-grey-camouflage-kapak.jpg

Bell & Ross BR S Grey Camouflage gücünü, markanın özellikle kompakt modellerinde yer verdiği, BR-CAL.102 Quartz mekanizmadan alıyor. Kadın kullanıcıların ihtiyaç duyması muhtemel pratik kullanım imkânı sağlayan mekanizma, model için gayet yerinde bir tercih olmuş demek mümkün.

brs-camo-st-bell-ross-br-s-grey-camouflage-4.jpg

Modelin üzerinde hem renk paletine hem de tasarımın feminen karakterine uyumlu hazırlanmış gri renkte saten bir kayış yer alıyor. Dana derisi astarlı kayışın uç kısmında ise Bell & Ross imzalı satine paslanmaz çelikten üretilmiş standart toka görev yapıyor. Aynı modelin beyaz kauçuk ve parlak siyah dana derisi kayış alternatifleri bulunduğunu da hatırlatalım.

brs-camo-st-bell-ross-br-s-grey-camouflage-6.jpg brs-camo-st-bell-ross-br-s-grey-camouflage-5.jpg

Her zamanki destek ve yardımlarından ötürü Quadran Boutique (İstinye Park AVM) ailesine bir kez daha teşekkürlerimizi sunarız.

brs-camo-st-bell-ross-br-s-grey-camouflage-7.jpg
Benzer İncelemeler