alexa BRS-EW-CE/SCE | BR S | White Diamond Eagle | Bell & Ross | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bell & Ross BR S White Diamond Eagle (Ref: BRS-EW-CE/SCE)

bell-and-ross-logo.png

İnceleme köşemizde bugün yine bir Bell & Ross modeli ile beraberiz. Ama bu sefer konumuz ne karmaşık komplikasyonlar ne de havacılığı bileğimize taşıyan maskülen tasarımlar.

brs-ew-ce-sce-bell-ross-br-s-white-diamond-eagle-white-ceramic-strap-1.jpg

Fransız menşeli butik markanın, uçak kokpitlerinde yer alan göstergelerden ilham alarak tasarladığı modelleri bilmeyen saat sever yok... Bell & Ross’u direkt kendine has lüks saat markaları arasına dahil eden bu ilginç konsept, geniş bir ürün grubu eşliğinde saat severlerin beğenisine sunulmaya devam ediyor.

brs-ew-ce-sce-bell-ross-br-s-white-diamond-eagle-white-ceramic-strap-2.jpg

İnceleme köşemizde birçok örneğini konuk ettiğimiz ikonik koleksiyondan, bugün yine farklı bir model ile karşınızdayız... Ancak bugün mercek altında, koleksiyonun kadın kullanıcılar hedef alınarak tasarlanan alt ürün grubundan Bell & Ross BR S White Diamond Eagle Ref: BRS-EW-CE/SCE modeli var.

brs-ew-ce-sce-bell-ross-br-s-white-diamond-eagle-white-ceramic-strap-9.jpg

Kışın sevimsiz yüzünü fazlasıyla gösterdiği şu günlerde bembeyaz görüntüsüyle bize sıcak yaz günlerini hatırlatan model, beyaz seramikten yapılmış bir kasa içerisinde geliyor. 39mm çapında tasarlanan kasanın ön yüzünde parlak paslanmaz çelik bir bezel yer alıyor. Zarif ayar kolu ile hem malzeme hem de yüzey formu açısından görsel bir bütünlük yaratan bezele, konseptin sembol detaylarından dört adet paslanmaz çelik vida eşlik ediyor. Yaz günlerinden bahsetmişken özellikle altını çizmekte fayda görüyorum; Bell & Ross BR S White Diamond Eagle modelinin su basıncına dayanıklılık değeri 100 metre / 10 bar. Dolayısıyla pek çok deniz aktivitesinde size problemsiz bir şekilde eşlik edebilecek bir model.

brs-ew-ce-sce-bell-ross-br-s-white-diamond-eagle-white-ceramic-strap-4.jpg

brs-ew-ce-sce-bell-ross-br-s-white-diamond-eagle-white-ceramic-strap-5.jpg brs-ew-ce-sce-bell-ross-br-s-white-diamond-eagle-white-ceramic-strap-6.jpg

Zarif modelin kadranı da beyaz seramik kasasıyla aynı renk tonunda tasarlanmış. Oldukça maskülen bir konsepti fevkalade zarif ve feminen bir hale başarıyla dönüştüren renk paletine, Aquila Takım Yıldızı formasyonunda yerleştirilmiş 7 adet pırlanta eşlik ediyor. Metal aplik markörlerin ve ince kolların da etkisiyle hem sade hem de lüks bir görüntü sunan kadranın ne gündüz ne de gece okunabilirliği için en iddialı özelliği diyemiyoruz. Ancak bu modele yönelen kullanıcıların tercihini fonksiyonellikten değil tasarımdan yana kullanan bir yaklaşıma sahip olduklarına da şüphemiz yok.

brs-ew-ce-sce-bell-ross-br-s-white-diamond-eagle-white-ceramic-strap-3.jpg

Modelin içerisinde Calibre BR-CAL.102. Quartz mekanizma yer alıyor. Saniye kolu veya tarih göstergesi gibi temel ek özelliklere bile yer vermeyen mekanizma, sadeliği ile modelin zarif karakterini başarıyla tamamlıyor. Kadın kullanıcılara yönelik bir modele hayat verdiğini de göz önüne alırsak, pilli olmasının olumsuz hanesine yazılacak bir özellik olmadığını düşünüyorum.

brs-ew-ce-sce-bell-ross-br-s-white-diamond-eagle-white-ceramic-strap-7.jpg

Bell & Ross BR S White Diamond Eagle Ref: BRS-EW-CE/SCE modelini görsel anlamda zirveye taşıyan detaylardan biri de şüphesiz beyaz seramik bileziği. İnce parlak parçalardan oluşan bilezik, bizlere 70li yılların popüler tasarımlarından Flex bilezikleri hatırlatırken, bilekte son derece konforlu bir kullanım sunuyor. Seramiğin sert yapısı sayesinde yeni görüntüsünü uzun yıllar boyu koruyacağından şüphemiz olmayan bileziği, şık ve fonksiyonel tasarlanmış buton kilitli katlanır klips tamamlıyor.

brs-ew-ce-sce-bell-ross-br-s-white-diamond-eagle-white-ceramic-strap-8.jpg

Bell & Ross BR S White Diamond Eagle Ref: BRS-EW-CE/SCE bence hem maskülen bir tasarımı gayet başarılı bir şekilde feminen bir havaya sokabilen ince detayları ve dikkat çekici renk paleti ile çok şık bir kadın saati. Eğer alışılmış, birbirinin benzeri kadın saatlerinden uzaklaşmak ve özgün bir model ile stilinizi tamamlamak istiyorsanız, Bell & Ross BR S White Diamond Eagle Ref: BRS-EW-CE/SCE kesinlikle alternatifler listenizin başında yer alması gereken bir model.

brs-ew-ce-sce-bell-ross-br-s-white-diamond-eagle-white-ceramic-strap-10.jpg

Benzer İncelemeler