alexa Bell & Ross | BR V2-92 | Garde-Côtes | BRV292-ORA-ST/SRB | BRV294-ORA-ST/SST
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bell & Ross BR V2-92 Garde-Côtes

bell-and-ross-logo.png

Güncel koleksiyonunun büyük bir kısmında askeri ve havacılık temalarından esinlenen Fransz marka Bell & Ross, Fransa Sahil Güvenlik Ekibi (Garde Côtes) adına ürettiği iki yeni modelini duyurdu.

Bell-Ross-BR-V2-92-Garde-Cotes-1.jpg

Denizler ve okyanuslardaki en zorlu şartlarda mücadele eden sahil güvenlik ekibinin korkusuz kahramanları anısına üretilen iki model, canlı fotoğrafları ile inceleme köşemize konuk oldu. 

Bell-Ross-BR-V2-92-Garde-Cotes-6.jpg

Sahil güvenlik ekiplerinin ne şartlarda eğitildikleri veya çalıştıkları hakkında bir fikriniz yoksa size 2006 yapımı The Guardians filmini izlemenizi tavsiye ederim. Kevin Costner ve Ashton Kutcher’ın başrollerinde yer aldığı başarılı yapım, Amerika Sahil Güvenlik Kurtarma Ekibi’nin hayatlarını konu alıyor.

Bell-Ross-BR-V2-92-Garde-Cotes-5.jpg

Yeni tanıtılan Garde Côtes koleksiyonu iki farklı versiyon ile karşımıza çıkıyor. Klasik 3 kollu modelin yanında bir de kronograf versiyonu bulunan saatler, sahil güvenliğin renkleri olan gri-turuncu ve beyaz ile donatılmış.

Bell-Ross-BR-V2-92-Garde-Cotes-7.jpg

Güncel Bell & Ross koleksiyonu içerisinde küçük bir bölümü kaplayan yuvarlak formda tasarlanan kasalar 41mm çapında ve paslanmaz çelikten üretilmiş. Ön ve arka yüzünde çizilmeye dayanıklı safir kristal camların yer aldığı modellerden 3 kollu olan döner bir bezele sahip iken, kronograf versiyonlu olan nabız ölçer özellikli bezel ile tasarlanmış. Her iki model için de su geçirmezlik değeri 100 metre olarak belirlenmiş. Günlük kullanım ve hafif su aktiviteleri için gayet yeterli bir değer olmasına rağmen modellerin refere edildiği “sahil güvenlik” konusundan dolayı biraz hayal kırıklığına uğramış olabiliriz.

Bell-Ross-BR-V2-92-Garde-Cotes-11.jpg

Modellerin kadranlarında sahil güvenliğinin renkleri turuncu, gri ve beyaz renkler tercih edilmiş. Kullanılan kontrast tonlar sayesinde optimum okunabilirlik sunan kadran, SuperLuminova fosfor dolgulu kolları ve indeksleri ile karanlık ortamlarda da yeterli okunabilirliği sağlayacak şekilde tasarlanmış. Kadranın saat 4 ile 5 konumu arasına yerleştirilen tarih penceresinden görünen tarih diski gri zemin üzerine beyaz renkte tercih edilmiş.

Bell-Ross-BR-V2-92-Garde-Cotes-2.jpg Bell-Ross-BR-V2-92-Garde-Cotes-3.jpg

Üç kollu model gücünü BR-CAL.302 otomatik mekanizmadan alıyor. Sellita SW300-1 temel alınarak tasarlanan mekanizma 4Hz hızında çalışıyor ve tam kurulumun ardından 38 saatlik güç rezervi sunuyor. Kronograf fonksiyonlu model ise BR-CAL.301 ile hayat buluyor. ETA 2894-2 otomatik kronograf mekanizma üzerinden tasarlanan kalibre yine 4Hz hızında çalışıyor ve tam kurulumda 42 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. Her iki modelin arka kapağında da, sahil güvenlik kurtarıcılarının sembolü olan şamandıra ve çapa işlemeli safir cam bulunuyor.

Bell-Ross-BR-V2-92-Garde-Cotes-10.jpg

Bell & Ross BR V2-92 Garde-Côtes koleksiyonu iki farklı kordon opsiyonu sunuyor. Paslanmaz çelik bilezik ya da örgü desenli siyah silikon kordon ile satın alınabilen modellerden, 3 kollu klasik versiyon $2,900, kronograf versiyon ise $4,600 fiyat etiketi (ABD listesi) ile vitrinlerde olacak.

Bell-Ross-BR-V2-92-Garde-Cotes-9.jpg

Benzer İncelemeler