alexa BRV292-BEI-ST/SST | BR V2-92 | Military Beige | Bell & Ross | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bell & Ross BR V2-92 Military Beige (Ref. BRV292-BEI-ST/SST)

Havacılıkla özdeşleşmiş Bell & Ross’un BR V2-92 Military Beige modeliyle, kendinizi bir çöl operasyonuna hazır hissedeceksiniz.

brv292-bei-st-sst-bell-ross-br-v2-92-military-beige-1.jpg

Şu anda incelemesini okumaya başladığınız Bell & Ross BR V2-92 Military Beige’yi bileğime taktığımda, tahmin ettiğimden daha çok heyecanlandığımı ve modele karşı sempati beslediğimi fark ettim. Oysaki bu saat için de rutin bir inceleme olacağını düşünerek güne başlamıştım. Sonuçta, saati meydana getiren faktörler arasında “inanılmaz” detaylar yoktu ve nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde, bu bütün sıradan detaylar bir araya gelerek sıra dışı bir saate dönüşmeyi başarmışlardı. Benimle aynı fikirde misiniz bilmiyorum ancak bu saate dair birtakım ögeler kadar doğru konumlandırılmışlar ki, kayıtsız kalmak mümkün değil. Dilerseniz gelin, bu ögelere beraber göz atalım.

brv292-bei-st-sst-bell-ross-br-v2-92-military-beige-8.jpg

41mm çapında paslanmaz çelik kasadan üretilen saatin kasa işçiliği son derece özenli, ebatları da gayet makul seçilmiş. Model, ölçüleri itibariyle konfor ve karakterli duruş kriterlerinin ikisini de fazlasıyla karşılıyor. Artık, neredeyse bir sektör standardı haline gelmiş seramik bezelin muhtemelen ekonomik sebeplerden dolayı kullanılmaması ve yerine anodize alüminyumun gelmesi ilk bakışta bir nebze hayal kırıklığı yaratıyor. Sonra düşünüyorum ve modelin yıllar içinde yıpranmasıyla kavuşacağı eskitilmiş bezel ve kadran görüntüsünü aklıma getiriyorum. Bu muhteşem uyuma kavuşmak sadece birkaç on yıl alacaktır. Kadrana laf atmışken, askeri bej rengin saate ne kadar yakıştığı konusunda hem fikir olduğumuzu düşünüyorum.

brv292-bei-st-sst-bell-ross-br-v2-92-military-beige-2.jpg brv292-bei-st-sst-bell-ross-br-v2-92-military-beige-4.jpg

Modelin camında “vintage” temasını çağrıştıran oldukça bombeli bir safir kristale yer verilmiş. Özellikle, kadranın kenarlarına doğru bakıldığında oluşan bozulmaların verdiği keyfi daha iyi anlamak için, saate çıplak gözlerinizle bakmanızı şiddetle tavsiye ederim. Arka kapağında da safir kristal cama yer verilen saatin su geçirmezlik değeri 100 metre olarak belirlenmiş.

brv292-bei-st-sst-bell-ross-br-v2-92-military-beige-3.jpg

Bell & Ross BR V2-92 Military Beige içinde Sellita SW300-1 tabanlı BR.CAL 302 kalibre yer alıyor. Otomatik kurgulu mekanizmanın dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğü ile ilgili hiçbir soru işaretine mahal yok. 25,6mm çapındaki kalibre, 25 taşlı, 28800vph’de çalışıyor, 38 saat güç rezervine ve tarih komplikasyonuna sahip.

brv292-bei-st-sst-bell-ross-br-v2-92-military-beige-5.jpg

Saate tamamlayan en önemli unsurlardan biri, bilezik/kayış ikilisinin, Bell & Ross tasarımcılarınca olağanüstü özenle seçildiği aşikâr. Saat, iki farklı seçenek il sunulmakta. Katlanır tokalı, parlak ve fırçalanmış yüzeylerin bir arada kullanıldığı paslanmaz çelik bilezik şıklığı, elastik siyah kumaştan üretilen kayış ise sportifliği simgeliyor. Bana kalırsa saati bilezikle satın aldıktan sonra ilave kumaş kayış edinmek en mantıklı seçenek.

brv292-bei-st-sst-bell-ross-br-v2-92-military-beige-7.jpg

Bell & Ross BR V2-92 Military Beige’nin paslanmaz çelik bilezikli versiyonu 2900€, siyah kumaş kayışlı versiyonu ise 2600€ liste fiyatlarına sahipler. Sanırım şimdi bu saatin neden bana bu kadar sempatik geldiğini daha iyi anlıyorum çünkü BR V2-92 tam bir fiyat/performans canavarı.

brv292-bei-st-sst-bell-ross-br-v2-92-military-beige-6.jpg
Benzer İncelemeler