alexa Bell & Ross | BR-X1 | Skeleton | Tourbillon | Sapphire
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bell & Ross BR-X1 Skeleton Tourbillon Sapphire

bell-and-ross-logo.png

Kendine has tasarımları ile saat meraklıları arasında özel bir yere sahip olan Bell & Ross, şeffaf konseptini bir seviye daha yukarı taşıyan BR-X1 Skeleton Tourbillon Sapphire modeli ile boy gösterdi.

Bell-Ross-BR-X1-Skeleton-Tourbillon-Sapphire-1.JPG

Richard Mille ve Hublot ile beraber işlemesi son derece zor olan safir kristal malzemenden saat üretebilen markalar arasında yer alan Bell & Ross bu konseptin üçüncü üyesi olan BR-X1 Skeleton Tourbillon Sapphire modelini tanıttı. BR-X1 Chronograph Tourbillon Sapphire ve BR-X2 Tourbillon Micro-Rotor modellerinin ardından safir kristal malzemeden üretilmiş en yeni Bell & Ross modeli olma özelliği taşıyan BR-X1 Skeleton Tourbillon Sapphire, geçmiş modellerde olduğu gibi yine saatseverleri kendine hayran bırakacak detaylar sunuyor.

Bell-Ross-BR-X1-Skeleton-Tourbillon-Sapphire-2.jpg

Modelin kasası 45mm çapında tasarlanmış. Kasayı oluşturan orta kasa, arka kapak, üst gövde, ön cam ve dört destek parçası olmak üzere toplam 9 ayrı bileşenin tamamı şeffaf safir kristalden üretilmiş. Yanal ve dikey yerleştirilmiş vidalarla sabitlenen bu bileşenlerden oluşan kasanın su basıncına dayanıklılık değeri ise 30 metre olarak ayarlanmış.

Bell-Ross-BR-X1-Skeleton-Tourbillon-Sapphire-10.jpg Bell-Ross-BR-X1-Skeleton-Tourbillon-Sapphire-6.jpg

Yeni modele hayat verecek mekanizma olarak Caliber BR-CAL.288 tercih edilmiş. Şeffaf konsepte uygun şekilde büyük oranda iskelet tarzında tasarlanan elden kurmalı mekanizmanın çalışma hızı 3Hz, tam kurulumdaki güç rezervi ise 100 saat olarak ayarlanmış. BR-X1 Tourbillon Chronograph modelinden hatırladığımız Caliber BR.285 üzerinden geliştirilen mekanizma, selefinden farklı olarak Flying Tourbillon tarzında tasarlanan eşapmanın hemen her açıdan görülmesine imkân verecek şekilde, havada asılı duruyormuş algısı yaratacak görünümde hazırlanmış. Saat 12 hizasında bulunan tulumbanın hemen üzerinde akrep ve yelkovan kollarına yer veren mekanizmanın Tourbillon eşapmanı ise saat 6 noktasına konumlandırılmış.

Bell-Ross-BR-X1-Skeleton-Tourbillon-Sapphire-12-.jpg Bell-Ross-BR-X1-Skeleton-Tourbillon-Sapphire-9.jpg

Sadece 8 adet ile limitli üretime sahip modelin üzerinde, genel tasarım konseptine uygun hazırlanmış şeffaf bir kayış yer alıyor. Kayışın uç kısmında ise Bell & Ross imzalı standart toka görev yapıyor.

Bell-Ross-BR-X1-Skeleton-Tourbillon-Sapphire-5.jpg

Benzer İncelemeler