alexa Bell Ross | BR-X5 | BRX5R-BL-ST/SST | BRX5R-BO-TC/SRB
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bell Ross BR-X5

Havacılık temalı modelleri ile saat dünyasının kült isimleri arasına girmeyi başaran Bell & Ross, yeni nesil kalibreler ile donatılmış BR-X5 modellerini tanıttı.

Bell-Ross-Br-X5-1.jpg

Havacılık temalı tasarımları kadar kare ve yuvarlak formlarını aynı çatı altında buluşturan ikonik modelleri ile de kendine has bir hayran kitlesinin sahibi olan Bell & Ross, yeni nesil kalibrelerle hayat bulan yeni BR-X5 modellerini, saat severlerin beğenisine sundu.

Bell-Ross-Br-X5-2.jpg Bell-Ross-Br-X5-3.jpg

Parisli marka, kurulduğu günden bu yana kalibre konusunda ETA ve Sellita gibi üreticilerden destek almıştı. Her iki markanın da sağlamlığı kanıtlanmış mekanizmalarını modellerinde kullanan genç marka, yeni modellerinde Kenissi tarafından üretilen kalibrelere yer veriyor.

Bell-Ross-Br-X5-4.jpg Bell-Ross-Br-X5-5.jpg

Yeni modellere hayat vermesi için geliştirilen BR-CAL.323, Tudor ve Chanel’in sahibi olduğu mekanizma imalatçısı Kenissi tarafından üretiliyor. Teknik manada Tudor’un artık üretmediği North Flag modelinde kullanılan MT5621 ile aynı olan BR-CAL.323, 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 72 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. COSC sertifikalı otomatik kalibre serbest salınımlı balans çarkı ve çapraz konumlandırılmış köprü gibi tasarım detaylarına da ev sahipliği yapıyor.

Bell-Ross-Br-X5-6.jpg

Mekanizma dışındaki detaylar, genel manada güncel BR-X5 platformu ile paralel ilerliyor. 41mm çapında ve 12.80mm kalınlığından tasarlanan kasalar, paslanmaz çelik ve karbon fiber malzeme seçenekleri ile geliyor. Her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal camların kullanıldığı kasa 100 metreye kadar su basıncına dayanıklı üretiliyor. 

Bell-Ross-Br-X5-7.jpg

Bell & Ross, kasa malzemelerinde olduğu gibi, kadran için de farklı alternatifler sunuyor. Mat ve güneş ışını desenli bir çift siyak kadran alternatifinin yanında, canlı tonuyla dikkat çeken bir de buz mavisi kadran yer alıyor. 72 saatlik güç rezerv süresi saat 9 yönündeki göstergeden takip ediliyor. Saat 3 yönünde ise üçlü tarih penceresi yer alıyor.

Bell-Ross-Br-X5-8.jpg Bell-Ross-Br-X5-9.jpg

Çelik bilezik ve kauçuk kayış seçenekleri ile sunulan modellere dair referans ve fiyat bilgileri ise şöyle;

Bell-Ross-Br-X5-10.jpg

BRX5R-BL-ST/SRB (Kauçuk kayışlı Siyah Çelik) £ 5900

Bell-Ross-Br-X5-11.jpg

BRX5R-BL-ST/SST (Siyah Çelik ve paslanmaz çelik bilezik) £6.500

Bell-Ross-Br-X5-12.jpg

BRX5R-IB-ST/SRB (kauçuk kayışlı Buz Mavisi Çelik) £5.900

Bell-Ross-Br-X5-13.jpg

BRX5R-IB-ST/SST (Paslanmaz çelik bilezikli Buz Mavisi Çelik) £6,500

Bell-Ross-Br-X5-14.jpg

BRX5R-BO-TC/SRB (Karbon Turuncu) £10.300 (500 adet ile sınırlı)

Benzer İncelemeler