alexa BR 123 | BR 126 | BR AeroNavale Collection | Vintage | Bell & Ross | Yeni Model | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bell & Ross Vintage BR AeroNavale Collection

bell-and-ross-logo.png

Uçak kokpitinde yer alan göstergelerden esinlenerek tasarladığı ikonik modelleriyle saat dünyasının aykırı markaları arasında yerini alan Bell & Ross, havacılığın erken dönemlerine göndermeler yapan retro koleksiyonu Vintage BR AeroNavale Collection saat severlerin bir kez daha beğenisini toplamayı başarıyor.

Markanın vazgeçilmez ilham kaynağı havacılığın erken dönemlerine göndermeler yapan tasarım detaylarına yer veren koleksiyonda iki farklı model yer alıyor.

Bell & Ross’un Baselworld 2016 fuarındaki muhteşem standında görüntüleme şansı yakaladığımız bu özel koleksiyona Emre Şişman’ın kareleri eşliğinde bir kez daha bakalım.

Bell-and-Ross-Baselworld-15.jpg

BR 126 & BR 123 AeroNavale

Modellerin klasik çizgiler taşıyan yuvarlak kasası paslanmaz çelikten üretilmiş. 43mm kasanın üzerinde yer alan bezel mavi tonunda çalışılmış anodize alüminyum inserte ev sahipliği yapıyor. Kenarlarında yer alan hafif çıkıntısıyla vintage görünümü pekiştiren safir kristal camın üzerinde ise yansıma önleyici kaplama bulunuyor.

Bell-and-Ross-Baselworld-16.jpg

Her iki modelin kadranı da SunRay yüzey formuna sahip mükemmel bir mavi tonunda tasarlanmış. Pembe altın indeks ve kolların eşlik ettiği kadranlar, saatin bezeli ile son derece uyumlu bir görüntü sunuyor.

Koleksiyonda yer alan modellerin birbirinden ayrıldığı en önemli nokta ise şüphesiz mekanizmaları.  Bi-Compax tarzında kronograf fonksiyonuna sahip BR 126 referanslı modele, markanın Caliber 301 ismini verdiği otomatik kurgulu mekanizması hayat veriyor. Zaman fonksiyonunun yanı sıra bir de saat 6 noktasında yer verdiği küçük saniye alt kadranı ile ön plana çıkan BR 123 referanslı modelin içerisinde ise markanın Caliber 305 kodlu otomatik mekanizması yer alıyor.

Bell-and-Ross-Baselworld-17.jpg

Her iki model de konseptinin geneliyle fevkalade uyumlu mavi tonda tasarlanmış timsah veya dana derisi kordonlar ile satışa sunuluyor. Kordonların ucunda ise paslanmaz çelikten üretilmiş katlanır klips görev yapıyor.

Daha önceki yazılarımızda, Baselworld 2016’nın öne çıkan özelliklerinden biri olarak mavi ağırlıklı tasarımlara yer veren koleksiyonlardan bahsetmiştik.  Bell & Ross Vintage BR AeroNavale Collection da bu manada yer verdiği iki farklı model ile kesinlikle övgüyü hak ediyor.

Benzer İncelemeler