alexa MIDARS39WW001 | Midnight | Harry Winston | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bir ‘Gece Yarısı’ Tasarımı: Harry Winston Midnight (Ref. MIDARS39WW001)

Harry Winston Midnight, tüm etkileyiciliğiyle gece yarısı gökyüzünü bileklere taşıyor.

midars39ww001-harry-winston-midnight-1.jpg

Bir koleksiyon düşünün, pırlantalar ve değerli taşlardan oluşan... Öyle bir koleksiyon ki bu, dünyanın en gösterişli ikinci koleksiyonu olarak kabul görüyor. Birinciliği göğüsleyen koleksiyonun İngiliz Kraliyet Ailesi’ne ait olduğunu da hatırlatmış olalım. Mücevher tasarımlarıyla dünyanın her yerinden kendine müşteriler edinen Winston; kraliyet aileleri, devlet başkanları ve Hollywood yıldızlarıyla kurduğu yakın ilişkilerle de tanınıyor.

midars39ww001-harry-winston-midnight-2.jpg

Harry Winston Midnight Retrograde Second Automatic 39mm’nin tasarımı da Winston’ın işte bu özel müşterileri için tasarladığı saç aksesuarlarından ilham alıyor. Diğerlerinden daha büyük tasarlanan pırlanta saat 12 konumunda yer alırken, 6 konumuna yerleştirilen yedi pırlanta, 30 saniyelik retrograde bölümünde bir taç silueti oluşturuyor. Aslında Ocean koleksiyonuna ayrılan bu komplikasyon, küçük saniye ibresi başlangıç noktasına geri dönmek üzere saat yönünün tam tersine hareket ettiğinden, kadranda sürekli devam eden bir hareketlilik sağlıyor.

midars39ww001-harry-winston-midnight-3.jpg

Saatin mavi kadranına baktığınızda, bol yıldızlı bir gecede berrak bir gökyüzü izliyormuş gibi hissediyorsunuz. Bazı yıldızlar daha yakın ve daha büyük görünürken, diğerleri uzak ışık zerrelerini andırıyor. Böylece kullanıcıya derinlik hissi veriliyor. Tabii kadrandaki en parlak, zümrüt kesim yıldız (pırlanta) Harry Winston markasını temsil ediyor. Saat 3, 6 ve 9 konumundaki markörlerde art arda dizili elmas kesim üç pırlanta kullanırken, diğer markörler için 18K beyaz altından faydalanılmış.

midars39ww001-harry-winston-midnight-4.jpg

Harry Winston Midnight Retrograde Second Automatic (Ref. MIDARS39WW001), 39mm, 18K beyaz altın kasayla geliyor. Toplamda 91 pırlantaya ev sahipliği yapan bezel ve boynuzlar neredeyse kadranın güzelliğinin önüne geçiyor. Kurma kolunun yanındaki kemere yerleştirilen üç büyük pırlanta, markanın New York’taki Flagship butiğinin meşhur kemerli girişine göz kırpıyor.

midars39ww001-harry-winston-midnight-5.jpg

Harry Winston tasarımlarının ortak özelliği olan ‘detaycılık’, saatin otomatik mekanizması HW2101’de de kendini gösteriyor. Mekanizma tam kurulumda 65 saatlik güç rezervi sağlıyor. Arka kapaktaki safir kristal camdan, 18K pembe altın iskeletleştirilmiş rotor ve mekanizmanın göz alıcı tasarımı rahatlıkla izlenebiliyor.

Harry Winston Midnight Retrograde Second Automatic 39mm sedefli mavi timsah derisi kayış ve 18K beyaz altın tokayla tamamlanıyor.
Benzer İncelemeler