alexa Blancpain | Villeret | Traditional | Chinese Calendar
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Blancpain Villeret Traditional Chinese Calendar

Geleneksel Çin Takvimi temalı modellere bir ekleme de Blancpain’dan geliyor. Yeni model, 18K pembe altın kasayı zengin yeşil emaye kadranla birleştiriyor.

2012 yılında Blancpain, Çin ve Gregoryen takvimleri bir araya getiren, Ejderha Yılı'na denk gelen ay evresi komplikasyonuyla tamamlanan fevkalade komplike bir model olan Villeret Traditional Chinese Calendar’ı tanıtmıştı. Geçen 12 yılın ardından takvimler yeniden Ejderha Yılını işaret ederken, köklü marka bu temaya atfedilmiş yeni modeliyle boy gösterdi.

blancpain-villeret-traditional-chinese-calendar-2.jpg

Yeni model, 45.2mm çapında ve 15.1mm yüksekliğinde tasarlanmış kasa ile geliyor. 18K kırmızı altından üretilen görkemli kasanın her iki yüzünde safir kristal camlar görev yapıyor. Tamamı parlak yüzeylerden oluşan şık kasa, modelin fonksiyonlarını ayarlamak amacıyla boynuz altlarına yerleştirilmiş, 5 patentli butonlara da ev sahipliği yapıyor.

blancpain-villeret-traditional-chinese-calendar-1.jpg

Grand Feu emayenin kullanıldığı zengin yeşil tonlu kadran, modelin fonksiyonlarını beyaz kadranlı versiyonlara göre çok daha net bir şekilde dengeliyor. Periferik tarih göstergesi, yılan formlu altın bir ibre ile tarihi gösteriyor. Zarif açık ibrelerle gösterilen saatler, saat 12, 3 ve 9 pozisyonlarında kırmızı altın rengi Romen rakamları ve noktalarla temsil ediliyor. Saat 6 yönünde, gülümseyen altın renkli ay yüzü ve yıldızların yer aldığı ay fazı göstergesi yer alıyor.

blancpain-villeret-traditional-chinese-calendar-3.jpg

Mandarin dilinde gümüş emaye yazılara sahip üç alt kadran, Çin takvimi bilgilerini aktarıyor. Ejderhanın altında rakam ve sembollerle çift saatli küçük bir alt kadran bulunur. Saat 9 konumundaki alt kadran ay aylarına ve günlerine ayrılmıştır ve küçük dairesel açıklık, yılın 13. ara ayı olduğunda kırmızıya döner. Saat 3 konumunda, ortasında yin ve yang sembolü bulunan üçüncü alt kadran, beş elementi (ahşap, toprak, ateş, su ve metal) ve on göksel gövdeyi gösteriyor.

blancpain-villeret-traditional-chinese-calendar-4.jpg

Yeni modele Blancpain Calibre 3638 hayat veriyor. 4Hz (28.800vph) frekansında çalışan otomatik kalibre, karmaşık yapısı ve fonksiyon sayısına rağmen, tam kurulumda 168h (7-gün) güç rezerv süresi sunuyor.

blancpain-villeret-traditional-chinese-calendar-5.jpg

Sadece 50 adet ile limitli üretilen modeli kahverengi timsah derisi kayış ve 18K pembe altın katlanır toka tamamlıyor.

Benzer İncelemeler