alexa Bovet | Amadeo | Fleurier | Miss Audrey
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bovet Amadeo Fleurier “Miss Audrey”

Bovet-logo.png

Saat dünyasının butik isimlerinden Bovet, ünlü Fleurier Koleksiyonu bünyesinde yer alan Amadeo serisinin en son üyesi Miss Audrey modeli ile inceleme köşemize konuk oldu.

Bovet-Miss-Audrey-5.jpg

Karakteristik tasarımları, özgün çizgileri ve muhteşem işçiliği ile saat dünyasının özel markaları arasında yer alan Bovet, Amadeo Fleurier Koleksiyonu bünyesine eklenen son modeli “Miss Audrey” ile bir kez daha sayfalarımıza konuk oldu.

Bovet-Miss-Audrey-6.jpg

İsviçreli ünlü saat üreticisinin ürün grubuna ilk defa 2010 senesinde eklenen Amadeo® kasa tarzı, kol saati özelliğinin yanı sıra cep saati, masa saati ve kolye ucu olarak kullanılabilen çok yönlü yapısıyla dikkat çekiyor. Modelin 36mm çapındaki kasası paslanmaz çelikten üretilmiş. Modelin bezelinde ve saat 12 hizasında yer alan taç kısmında pırlanta süslemelere yer verilmiş. Karakteristik ayar tepesi ve yine taç kısmının iki yanında ise koboşon kesim safir taşlar kullanılmış. Tamamı parlak yüzey formunda hazırlanan kasa sayesinde, modelin dekorasyonunda kullanılan taşların ışıltısı olabilecek en üst seviyeye taşınmış.  Ön yüzünde çizilmeye dayanıklı safir kristal camın yer aldığı kasanın arka yüzünde ise cep saatlerini hatırlatan dekoratif bir kapak kullanılmış. Bu arada Miss Audrey modelinin, koleksiyonda yer alan en hafif saat olduğunu hatırlatmakta fayda var zira modelin kompakt yapısı özellikle kolye ucu olarak kullanılmaya oldukça elverişli.

Bovet-Miss-Audrey-10.jpg

Bovet-Miss-Audrey-11.jpg Bovet-Miss-Audrey-7.jpg

Bovet Amadeo Fleurier “Miss Audrey” modeli kahverengi ve mavi olmak üzere iki kadran rengi ile sunuluyor. Bizim inceleme için seçtiğimiz kahverengi kadranlı versiyon oldu. Bovet’nin özgün çizgilerini modelin kadranında da görmek mümkün zira ne kadran deseni ne de indeks/kol tasarımı açısından saati başka herhangi bir model benzetmek zor. Guilloché yüzey desenine sahip kadranların lak kaplamaları, saat sektörünün önde gelen kadran üreticisi DIMIER 1738’in atölyelerinde uygulanmış. Koleksiyonda sunulan iki farklı versiyona ait saten kayışlar ile birebir aynı renk tonunda üretilen kadranların dört köşesinde yer alan saat markörlerine pırlanta yerleştirilmiş. Bovet 1822 logosu dışında herhangi bir ibarenin yer almadığı kadranın sadeliğini korumak adına serpentine tarzı akrep ve yelkovan kolları eklenmiş, ancak saniye koluna yer verilmemiş.

Bovet-Miss-Audrey-3.jpg

Modelin içerisinde markanın Caliber Ref. 11BA15 mekanizması görev yapıyor. Otomatik kurgulu mekanizma 4Hz hızında çalışıyor ve tam kurulumda 42 saatlik güç rezervi sunuyor. Bovet ürün grubunda yer alan tüm mekanizmalarda olduğu gibi, Caliber Ref. 11BA15 de bağımsız Chronofiable laboratuarları tarafından uygulan 15.000 saatlik dayanıklılık testine tabi tutuluyor. 

Bovet Amadeo Fleurier “Miss Audrey” kadran tonunda hazırlanmış ve dayanıklı satenden üretilmiş tekstil bir kayış ile sunuluyor. Model ile birlikte, kolye şeklinde kullanıma uygun şekilde tasarlanmış şık bir de zincir geliyor.

Bovet-Miss-Audrey-8.jpg

Bovet’nin ürün grubuna eklendiği günden bu yana kadın kullanıcıların büyük ilgisini çeken Amadeo Fleurier koleksiyonunda yer alan Miss Audrey modeli, özgün ve zamansız tasarımı, 36mm gibi optimal bir değerde tasarlanmış ebadı ve kadınlar için oldukça kullanışlı olacağına inandığımız çok yönlü yapısıyla bizlerden tam not alıyor.

Bovet-Miss-Audrey-12.jpg

Benzer İncelemeler