alexa SP0466 | Saguaro Chronograph | Sportster | Bovet | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bovet Sportster Saguaro Chronograph (Ref. SP0466)

Özgün tasarımları ve yüksek saatçiliğe armağan ettiği başyapıt niteliğindeki modelleri ile kendine has çizgisini koruyan Bovet, Sportster Saguaro Chronograph ile lüks spor kronografı Bovet perspektifiyle tekrar yorumluyor.

sp0466-bovet-sportster-saguaro-chronograph-1.jpg

Müzayedelerin vazgeçilmez lotlarından Bovet cep saatleri koleksiyonerlerin rüyalarını süslemeye devam ede dursun, marka özgün ve iddialı tasarımlarla butik isimler arasındaki yerini sağlamlaştırıyor. Cep saatlerinden ilham alınarak tasarlanmış pek çok detaya yer veren ilginç modellerle çizgisini muhafaza eden markanın güncel koleksiyonunda yer alan Sportster Saguaro Chronograph SP0466 sizlerle...

sp0466-bovet-sportster-saguaro-chronograph-7.jpg

Bovet Sportster Saguaro Chronograph Koleksiyonu, gelenekselciliği ile tanınan markanın modern bir konsept olan lüks spor kronograf tarzına getirdiği kendi yorumu karşımıza çıkıyor. Farklı renk ve malzeme seçenekleri ile tasarlanmış modelleri ile geniş bir ürün yelpazesi sunan genç koleksiyon bugün simsiyah versiyonu ile sayfalarımızda kendine yer buluyor.

sp0466-bovet-sportster-saguaro-chronograph-3.jpg bovet-sportster-saguaro-chronograph-1.jpg

Model siyah PVD kaplamalı paslanmaz çelikten üretilmiş bir kasa ile geliyor. 46mm çapında ve 17.20mm yüksekliğinde tasarlanmış kasanın saat 12 hizasına yerleştirilmiş Bull Head tarzı kurma kolu ve kronograf butonlarında kaplamasız çelik kullanılmış. Ön ve arka yüzünde çizilmeye dayanıklı safir kristal camların yer aldığı kasanın su geçirmezlik değeri ise 300M olarak ayarlanmış.

sp0466-bovet-sportster-saguaro-chronograph-8.jpg

Art-Deco tarzını anımsatan kasanın tasarımında markanın cep saatleriyle ilgili geçmişinden izler görmek mümkün. Modele özel olarak tasarlanan kayış, kasada yer alan boşluğa oturuyor ve altıgen somun şeklinde tasarlanmış bağlantı parçaları ile sabitleniyor. Saat 12 noktasındaki boynuz yapısı ise çok daha ilginç ve özgün bir tasarıma sahip. Saat 12 noktasında yer alan ayar tepesini korumak için tasarlanan parça, kayışın üzerine monte edilmiş. Cep saatlerinin köstek bağlantısını akla getiren bu bağlantı, markanın sembol detaylarından biri kabul ediliyor ve popüler saat terminolojisinde ‘kurdele tipi’ olarak biliniyor.

sp0466-bovet-sportster-saguaro-chronograph-4.jpg

Saatin kadranı da modelin genel tasarım bütünlüğünü pekiştiren detaylar sunuyor. Siyah karbon desenli zeminle tasarlanmış kadranda, konseptle uyumlu şekilde yine siyah renk alt-kadranlar kullanılmış. 3-6-9 dizilimine sahip kronograf fonksiyonun yanı sıra bir de Big Date tipi tarih penceresine yer veren kadranın dış çerçevesinde takometrik ve pulsometrik (nabız ölçer) skalalar yerleştirilmiş.

sp0466-bovet-sportster-saguaro-chronograph-2.jpg

Bovet Sportster Saguaro Chronograph SP0466, markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber Ref. 13BA01 ile hayat buluyor. 4Hz (28800vph) frekansında çalışan ve tam kurulumda 42 saat güç rezervi sunan kronograf fonksiyonlu mekanizmanın aynı zamanda Chronofiable tarafından verilmiş sertifikası da bulunuyor. Ana gövdesinde Côtes de Genève desenleri yer alan mekanizma, safir kristal bölmeli arka kapaktan izlenebiliyor.

sp0466-bovet-sportster-saguaro-chronograph-5.jpg

Siyah kauçuk kayış ile sunulan modele siyah PVD kaplamalı paslanmaz çelik toka eşlik ediyor.

sp0466-bovet-sportster-saguaro-chronograph-6.jpg

Art-Deco tarzının kalan nadir temsilcilerinden kabul edilen Bovet, Sportster 46 Saguaro ile özgün ve gösterişli tasarım detaylarını kronograf ve 300M su basıncına dayanıklılık gibi önemli sportif özelliklerle bir araya topluyor. Üstelik bunu yaparken absürt değil aksine son derece stil sahibi olmayı başarabilen ender modellerden biri olarak arşivimizde yerini alıyor.

bovet-sportster-saguaro-chronograph-2.jpg

Benzer İncelemeler