alexa 7147BB/29/9WU | Breguet | Classique | 7147
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Breguet Classique 7147 (Ref. 7147BB/29/9WU)

Breguet-logo-logotype.png

Klasik Geleneksel saatçiliğin en doğru şekilde hayata geçirildiği markalardan biri olan Breguet, Classique 7147 modeli ile Baselworld 2017 yenilikleri arasında yerini aldı. 

Breguet Classique 7147 modeli için ilk söylenmesi gereken şey, zarafetin sadelikten geliyor olması. Saatin tasarımı yapılıyorken, tüm gereksiz ve gösterişli detaylar arındırılmış ve markanın 1775 senesinden bu yana gelen DNA’sı ortaya çıkarılmış. 

Breguet-Classique-7147-1.jpg

Saatin bu sade görüntüsünde en büyük etken olan kadran, birçok tarihi modelde gördüğümüz “Grand Feu” emaye tekniği uygulanarak eldi edilen pürüzsüz bir görüntü sunuyor. Bu tekniğin tarihine bakacak olursak ise çok eskilere gitmemiz gerekiyor. Hatta emaye tekniği antik çağlardan beri bilinen bir yöntem aslında ancak horoloji ile buluşması Rönesans dönemine denk geliyor. Hazırlanan kadranlar, Doğru renk ve doku elde edilene kadar 800°C üzerine çıkan değerlerde ısıl işlemlerle maruz kalıyor. Kadran renk ve doku olarak hazır olduktan sonra, indeks, marka logosu vb. detaylar işleniyor.

Breguet-Classique-7147-5.jpg

Kadran tasarımı açısından oldukça sade bir görüntü sunan Breguet Classique 7147 modelinde, küçük saniye alt kadranının sınırları bile çizgi ile değil içeri doğru işlenerek sağlanmış.

Kadran için bahsetmek gereken son nokta ise kollar. Horolojide “Breguet mavisi” olarak geçen renk, metalin ısıl işleme maruz bırakılması ile elde ediliyor. Saatin kollarının tasarımı da yine aynı şekilde Breguet tarzı olarak literatürde yerini almış.

Breguet-Classique-7147-6.jpg

Saatin 18K beyaz altından üretilen kasası 40mm çapında hazırlanmış. Ön ve arka yüzünde safir kristal camların yer aldığı kasanın su geçirmezlik değeri ise 30 metre olarak ayarlanmış. Kasasının yan tarafında, bozuk paraların kenar kısımlarını hatırlatan Breguet klasiği dik çizgiler bu modelde de kullanılmış.

Breguet-Classique-7147-3.jpg 

Saatin kalbinde otomatik Caliber Ref. 502.3SD yer alıyor. Yalnızca 2.4mm kalınlığa sahip 35 taşlı mekanizma3Hz frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 45 saatlik güç rezervi süresi sunuyor. Mekanizmada yer alan “Côtes de Genève” ve “Clous de Paris” tarzı süslemeler, arka kapakta yer alan safir kristal bölmeden izlenebiliyor.

Breguet-Classique-7147-2.jpg

Timsah derisi kayış ile gelen modele 18K beyaz altından yapılmış toka eşlik ediyor.

Breguet-Classique-7147-4.jpg

Benzer İncelemeler