alexa Extra-Plat Anniversaire | Classique Tourbillon | Breguet | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Breguet Classique Tourbillon Extra-Plat Anniversaire (Ref. 5365BR/15/9WU)

Breguet, ünlü saat ustası Abraham Breguet tarafından horoloji dünyasına kazandırılan Tourbillon komplikasyonunun 220. yıldönümünü, limitli üretim bir model ile taçlandırıyor.

5365br-15-9wu-breguet-classique-tourbillon-extra-plat-anniversaire-1.jpg

Fransız-İsviçreli saat ustası Abraham-Louis Breguet, adını Fransızca "kasırga" kelimesinden alan ve kendisi tarafından " balans çarkı ve zemberekte bulunması muhtemel tüm kusurları telafi eden saat" olarak tanımlanan icadı Tourbillon’a 1801 yılında patent almıştı. Breguet, geleneksel lüks saatçilik için bir kilometre taşı haline gelen bu eşsiz anı, yeni bir limitli üretim referansla kutladı.

Yeni model, 41mm çapında tasarlanmış ve 18K pembe altından üretilmiş bir kasa ile geliyor. Karakteristik kenar deseni ve boynuz tasarımıyla ilk görüşte bir Breguet olduğunu adeta haykıran kasa, 30 metreye kadar su geçirmiyor. Büyük sayılabilecek boyutuna rağmen zarafetinden ödün vermeyen kasaya, Breguet ambemli kurma kolu eşlik ediyor.

5365br-15-9wu-breguet-classique-tourbillon-extra-plat-anniversaire-3.jpg

Breguet Classique Tourbillon Extra-Plat Anniversaire, temasına yakışır etkileyicilikte bir kadran ile geliyor. Şık kadran, 18K altın zemin üzerine engine-turned (hassas torna) metoduyla uygulanmış Clous de Paris ve Grain d'Orge motiflerine yer veriyor. Saat terminolojisine “Breguet tarzı” olarak giren mavi kollara, Romen rakamlarından oluşan zarif markörler eşlik ediyor. Saat 5 konumunda yerleştirilen Tourbillon eşapmanın hemen üzerinde bulunan ve Abraham-Louis'e verilen patent numarasına atıfta bulunan "Brevet No 157" metnini taşıyan plaka, modelin temasına gönderme yapıyor.

5365br-15-9wu-breguet-classique-tourbillon-extra-plat-anniversaire-4.jpg 5365br-15-9wu-breguet-classique-tourbillon-extra-plat-anniversaire-2.jpg

Yeni modelin içerisinde, in-house tasarlanıp üretilen, Caliber 581 mekanizma görev yapıyor. Elden kurmalı mekanizma, rulman sistemli tulumba, silikon boynuzlu yandan kollu eşapman ve silikon balans yayı gibi ileri teknoloji ürünü özelliklerle donatılıyor. Dalga desenli platin rotorla kurulan mekanizma, 80 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

5365br-15-9wu-breguet-classique-tourbillon-extra-plat-anniversaire-5.jpg

Sadece 35 adet ile limitli üretilen model, kahverengi timsah derisi kayış ve 18K pembe altın katlanır toka ile geliyor.

5365br-15-9wu-breguet-classique-tourbillon-extra-plat-anniversaire-6.jpg

Benzer İncelemeler