alexa Yeni Breguet Type XXI 3815 | Type XXI 3815
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Breguet Type XXI 3815

Breguet, havacılık temalı Type XXI koleksiyonuna eklediği iki yeni modeli tanıttı.

breguet-type-xxi-3815-1.jpg

Geleneksel saatçiliğin kilometre taşı markalarından Breguet, havacılığın erken dönemlerinden esinlenen çizgiler taşıyan Type XXI model ailesine iki yeni versiyon ekledi.

breguet-type-xxi-3815-2.jpg

İlk defa 1918 yılında askeri ihtiyaçlar doğrultusunda tasarlanmış saatler üretmeye başlayan marka, 1935 yılına gelindiğinde ilk kronograf özellikli modellerini tasarlar. 1950’li yılların ortalarında tanıtılan ve Fransız Hava Kuvvetleri için özel olarak tasarlanan Type XX büyük bir başarıya imza atar. Efsane model, zaman içerisinde Type XXI ve Type XXII gibi ikonik versiyonlarla yoluna devam eder.

breguet-type-xxi-3815-3.jpg

Tanıtımı geçtiğimiz günlerde gerçekleşen iki model ise, temel olarak 2016 yılında saat severlerin beğenisine sunulan ve retro tasarım unsurları ile büyük ilgi gören Type XXI 3817 modelini temel alıyor.

breguet-type-xxi-3815-4.jpg

Yeni model, 42mm çapında tasarlanmış ve titanyumdan üretilmiş, tipik Breguet tarzı bir kasa ile geliyor. Yan kısımlarında markanın imza detaylarından bozuk para sırtı deseninin yer aldığı kasaya, iki tarafa dönebilen, siyah lake mineli bezel eşlik ediyor. İki yüzünde safir kristal cam bulunan kasa, vidalı kurma kolunun da yardımıyla, 100 metreye kadar su geçirmiyor.

breguet-type-xxi-3815-5.jpg

Yeni tanıtılan iki modeli birbirinden ayıran detaylara da yer veren kadran, siyah zemin üzerine yerleştirilmiş yeşil veya turuncu renkli bileşenleri ile dikkat çekiyor. Büyük rakam ve elmas formlu indekslere, kalın kolların eşlik ettiği kadran, yoğun Super-LumiNOVA fosfor dolgusu sayesinde hemen her ortamda mükemmel okunabilirlik vadediyor. 3 ve 9 yönüne yerleştirilmiş sayaçların yer aldığı Bi-Compax dizilimli kadranın saat 6 hizasında ise, saat markörünün yerine gizlenmiş, tarih penceresi bulunuyor.

breguet-type-xxi-3815-6.jpg

Breguet Type XXI 3815 kalbinde, markanın kendi tasarımı ve üretimi olan, Caliber 584Q/A atıyor. Flyback özellikli kronograf fonksiyonun yanı sıra, tarih göstergesine de ev sahipliği yapan 26 taşlı/323 parçalı otomatik mekanizma, tam kurulumda 48 saate kadar güç rezrv süresi sunuyor.

breguet-type-xxi-3815-7.jpg

Her iki model de, dikiş renkleri modelin renk temasına uygun seçilmiş, dana derisi kayış ve katlanır toka ile geliyor. Her biri 250 adet ile limitli üretilen modeller için belirlenen liste fiyatı ise EUR 14,500.

breguet-type-xxi-3815-8.jpg

Benzer İncelemeler