alexa Bandit | Avanger | Breitling | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Breitling Avenger Bandit

00_br_logo.png

Havacılık temalı saatleri ile sektörde kendine haklı bir ün kazandıran Breitling, yeni modeli Avenger Bandit ile ürün gamını zenginleştirmeye devam ediyor.

Genelde havacılık temalı saatler üreten markanın bu özelliğinden ötürü oldukça oturmuş ve kendine özgü bir tasarımı var. Pratikte bir Breitling’i başka bir saat ile karıştırmanız pek mümkün değil. Ancak bu özelliğin bir sonucu olarak, farklı Breitling modelleri arasında neyin ne olduğunu kestirmeniz de biraz zorlaşabiliyor. Breitling Avenger Bandit’e baktığımızda da markanın klasikleşmiş tüm özelliklerini taşıdığını görmek mümkün.

E20DSA-2-7-.jpg

Saatin 45mm çapındaki kasası titanyum’dan üretilmiş. Karartılmış bir tona sahip kasa, koyu renk saatlerden hoşlanan ama direkt siyah PVD/DLC veya seramik gibi kasa tiplerini de fazla koyu bulanlar için ideal görüntüyü sağlıyor.

E20DSA-2-3-.jpg

Saatin bezeli de titanyumdan üretilmiş. Dört noktada çıkıntıları bulunan bezel tasarımı bir Breitling klasiği. Çevirme hissi ve klik tonları oldukça tok ve kaliteli olan bezelin saat 12 noktasında fosforlu bir markör yer alıyor.

Avenger Bandit’in ayar tepesi ve kronograf butonları da kasa ve bezel ile aynı tonda titanyumdan üretilmiş. Ayar tepesi ve butonlar üzerinde, yine markanın klasikleşmiş detaylarından, ‘’ waffle ‘’ deseni yer alıyor. Tepenin ve butonların kavranması konusunda oldukça etkili olan bu tasarımın saate sportif bir hava kattığı da aşikâr.

E20DSA-2-6-.jpg

Saatin arka kapağı masif tasarlanmış. Üzerinde havacılık ile ilgili bazı birimlerin çevrimi ile ilgili bilgiler bulunan arka kapağın orta kısmında parlatılmış kabartma Breitling logosu yer alıyor.

Breitling-Avanger-Bandit-1.jpg

WR300M su geçirmezlik değerine sahip saatin ön tarafında ise yansıma önleyici kaplamalı safir cam kullanılmış. Hemen her açıdan okunabilirliği en üst sevide tutan camın bazı açılarda kendini belli eden mavi renk kaplaması kadranın renginin faklı algılanmasına yol açabiliyor.

E20DSA-2-2-.jpg

Oldukça büyük bir saat olan Avenger Bandit’in koldaki duruşu gayet başarılı. Saatin ağırlığını ( kayış hariç ) 100gr’da tutmayı başaran titanyumun bu konuya katkısı tartışılmaz ancak saatin içinde yer alan mekanizmanın ETA Valjoux 7750 tabanlı tasarımı nedeniyle ciddi bir de kalınlık söz konusu oldğunu hatırlatalım.

Koyu renk kadran üzerine metal Arabic numeratör indeks ile tasarlanan saatin okunabilirliği fevkalade. Saatin geneline hâkim ‘’ profesyonel enstrüman ‘’ karakteri ile mükemmel uyumlu duran kadranda yer alan kırmızı detaylar ise oldukça şık duruyor.

E20DSA-2-4-.jpg

Saatin içinde ETA Valjoux 7750 tabanlı Breitling Caliber 13 otomatik kronograf mekanizma yer alıyor. Breitling standartlarına göre hem işlevsel hem de görsel pek çok rafineleştirmeye tabi tutulan mekanizma, COSC sertifikasına sahip. Tam kurulumda 42 saat güç rezervi sunan kalibre 4Hz hızında çalışıyor.

Saatin ilginç detaylarından bir tanesi de şüphesiz kayışı. Önden bakıldığında kalın örgü bir Nato kayış gibi duran bu özel kayışın bileğe temas eden kısmında ise kauçuk astar yer alıyor. Saatin taktik görüntüsüyle birebir uyumlu duran kayışı, bu kombine malzemeli yapısı sayesinde sıcak havalarda ve suyla haşır neşir olma ihtimali bulunan ortamlarda rahatça kullanmak mümkün. Saatin kasası ile aynı şekilde karartılmış titanyumdan yapılmış katlanır klips de yine markanı şık klasiklerinden biri olarak yerini alıyor.

E20DSA-2-5-.jpg

Markanın DNA’sını oluşturan özellikleri yüksek teknoloji ürünü yenilikler ile başarıyla harmanlayan bu özel modeli, markanın fanatiklerinin yanı sıra Bretling ile yeni tanışmayı planlayan saatseverlere de şiddetle tavsiye ediyoruz.

E20DSA-2-1-.jpg E20DSA-2.jpg

Benzer İncelemeler