alexa M17331E2/I530/152S/M20SS.1 | Avenger II Seawolf | Blacksteel | Breitling | Yeni Model | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Breitling Avenger II Seawolf Blacksteel

breitling-logo-new.png

Profesyonel kullanıma yönelik standartlara sahip modelleriyle “tool watch” konseptinin vazgeçilmez isimlerinden biri haline gelen Breitling, yeni limitli modeli Avenger II Seawolf Blacksteel ile boy gösterdi.

Özellikle geride bıraktığımız son on yılda etkisini fazlasıyla hissettiğimiz “büyük saatler” trendi, yavaş yavaş yerini daha kompakt ebatlara sahip modellere bırakıyor. Farklı segmentlerden pek çok markanın birbiri ardına tanıttığı 36-40mm çap aralığında modeller bilekleri süsleye dursun, bazı markalar büyük saatler konusundaki geleneksel çizgilerinden vazgeçmeden yoluna devam ediyor. Bu ikinci grubun en belirgin örneklerinden biri de şüphesiz Breitling. Ürün gamında yer verdiği büyük spor saatler ile “tool watch” konseptinin değişmez oyuncularından kabul edilen marka, yeni limitli modeli Avenger II Seawolf Blacksteel ile geleneksel çizgisinde kalmaya devam edeceğinin sinyallerini veriyor.

Breitling-Avenger-Seawolf-Blacksteel-1.jpg

Saatin kasası paslanmaz çelikten üretilmiş. 45mm çapı ve 18.4mm kalınlığıyla ETA Valjoux 775X serisi mekanizmaya sahip bir kronograf ebatlarına yaklaşan kasanın siyah görüntüsü ise Breitling’in patentli teknolojisi “Blacksteel” sayesinde sağlanmış. Blacksteel tıpkı DLC tekniğinde olduğu gibi bir kaplama şekli ancak, özellikle çizilmeye dayanıklılık konusunda daha önceki kaplama tekniklerinin tümünden daha başarılı sonuçlar vermesiyle ön plana çıkıyor.

Ön tarafında yansıma önleyici kaplamalı safir kristal cam bulunan saatin arka kapağı masif tasarlanmış. WR3000M gibi etkileyici bir su basıncına dayanıklılık değeri sunan saatin kasasında Helium Release Valve de yerini almış.

Breitling-Avenger-Seawolf-Blacksteel-2.jpg

Tek tarafa dönebilen dalgıç bezeli, markanın sembolü haline gelen çıkıntılı 15dk markörleriyle hemen her durumda başarılı bir şekilde döndürülebiliyor.

Saatin kadranı oldukça dikkat çekici bir sarı tonunda çalışılmış. Rengiyle Super Car segmentinde yer alan spor otomobilleri andıran kadranın, siyah ağırlıklı tasarım ile oluşturduğu kontrast son derece başarılı durmuş. Saat 3 noktasında bir de tarih penceresi bulunan kadranın üzerinde yer alan yazılar biraz karmaşık görünse de, SuperLuminova kaplı kollar ve indeksler sayesinde saati hemen her ortamda okumak mümkün kılınmış.

Breitling-Avenger-Seawolf-Blacksteel-3.jpg

Saate hayat veren mekanizma Bretiling Calibre 17 referansını taşıyor. Endüstrinin duayen mekanizmalarından ETA 2824 tabanlı Calibre 17’nin çalışma performansı COSC sertifikasıyla belgelenmiş.

Saatin üzerinde siyah ağırlıklı tasarımla birebir uyumlu ve fabrik/kauçuk kombinasyonu bir kayış yer alıyor. Askeri tema ile son derece başarılı bir takım oluşturan kayışın ucunda ise katlanır tipte bir klips görev yapıyor.

Avenger II Seawolf Blacksteel sadece 1000 adet limitli üretime sahip. Fiyat ve satış noktalarına ulaşma tarihi bilgileri ise henüz belli değil.

Benzer İncelemeler